12. jaanuar 2000 kell 10:53

Investorid loobuvad Telekomist Hansapanga kasuks

Eesti Telekomi aktsiahinna tõus peatub tingituna segadustest Eesti Telefoni tariifide muutmisel ja raha hakkab liikuma üle Hansapanga aktsiasse, ennustavad analüütikud.

'Mina ei ole Telekomi tõusuvõimaluste suhtes optimist. Nüüd ostavad aktsiat juba mahajääjad,' ütles Svenska Handelsbaneni maakler Janek Moik.

Moik märkis, et ei näe mingit põhjust Telekomi aktsiahinna tõusuks ülespoole 115- 120 krooni taset. Hansapanga aktsia, mille hind on praegu 113 tasemel, võib börsimaaklerite sõnutsi peatselt Telekomi aktsia hinnaga võrdsustuda.

Investeerimisfirma BBL Finland fondijuht Kari Salonen lausus, et tõenäoline on investorite huvi suundumine Hansapanga aktsiasse.

Analüütikute hinnangul tekitab välisinvestorites Telekomi puhul hämmeldust segadused kontserni kuuluva Eesti Telefoni tariifide ühtlustamise ümber.

Kui IPO (aktsiate avalik müük) prospektis oli selge sõnaga välja öeldud, kuidas toimub tariifide ümberkohaldamine, siis nüüd ollakse sellest taganenud, rääkis Ühispanga analüütik Sven Kunsing.

Hetkel kuum