Kadi Heinsalu • 22. veebruar 2000 kell 13:28

Korea autofirmad pannakse müüki

Lõuna-Korea kolmest suurest autotootjast kaks - Daewoo ja Samsung - lähevad ilmselt väliskapitali kätte, mis ei meeldi kolmandale, kriisist toibuvale Hyundaile, kirjutab homne Äripäev.

Esmaspäevaks tuli investoritel esitada 16 miljardi dollari suuruse võlaga Daewoo grupi ostupakkumised, mis ei ole seni teada, kuid mille hulgas on analüütikute arvates General Motorsi, Ford Motori, DaimlerChrysleri, Fiati, Volkswageni, ja Hyundaipakkumine. Kreeditoride sõnul valivad nad pakkumise teinute seastvälja rahvusvaheliselt tuntud autotootja, kellel on raha ja tehnilisioskusi Lõuna-Korea suuruselt teist autofirmat Daewoo Motor aidata ningparandada selle konkurentsivõimet rahvusvahelisel autoturul.

Teise Korea autofirma Samsung ülevõtmisest on huvitatud Prantsusefirma Renault, mis mullu ostis 5,4 miljardi dollari eest 37% raskustesJaapani Nissani kontserni aktsiatest ja nüüd on pärast Samsungiülevaatamist valmis ostma 70% aktsiatest 355 miljoni dollari eest,ehkki firma väärtuseks on hinnatud 890 miljonit. Samsung loodab Renault"ga kokkuleppele jõuda märtsi lõpuks. FT-ÄP

Hetkel kuum