Ülo Toomsalu • 5. aprill 2000 kell 6:12

Peaministri arvates pole valitsuse reiting halb

Valitsusjuht Mart Laar kinnitas eile rahulolu äsjase arvamusuuringu tulemustega, mille järgi peab 54% inimesi tema kabineti toimetulekut tööga kas halvaks või väga halvaks, kirjutab Postimees.

'Vaadates ajalukku tagasi, ei saa ma neid tulemusi kuidagiviisi halvaks või ebaõnnestumiseks pidada,' ütles ta Postimehele.

Riigikantselei tellimusel ES Turu-uuringute ASi teostatud ligi tuhande inimese küsitlus näitas, et valitsuse tegevuse pooldajate arv on möödunud aasta septembrist tänavu märtsini kahanenud 28 protsendilt 25-le, valitsust negatiivselt hindavaid inimesi on aga sügisese 46 protsendiga võrreldes nüüd kaheksa protsendi võrra enam.

Laar kinnitas, et valitsuse tegevuse ühte või teise tahku suhtub kriitiliselt ka osa neid inimesi, kes põhimõtteliselt loevad end kolmikliidu valitsuse pooldajate hulka. 'Sellest küsitlusest on väga raske välja lugeda, kas ollakse kriitilised sellepärast, et valitsus liigub edasi liiga kiiresti või hoopis liiga aeglaselt,' lisas ta.

Isamaaliidu toetajatest usaldab küsitluse järgi valitsust 67% ja Reformierakonna pooldajatest 56%. Üllatuslikult usaldavad end küsitluses Keskerakonna toetajateks pidanud inimesed valitsust enam kui koalitsiooni kuuluvate Mõõdukate omad - vastavalt 39% ja 34%.

Peamine iva, mida tulemustest välja lugeda, on Laari sõnul vajadus parandada inimeste teavitamist valitsuse tegevusest, sest paremini informeeritud inimesed on enamasti ka valitsuse tööga rohkem rahul. 'Ebapopulaarseid otsuseid võib muidugi terve rea ette lugeda - iga otsus on alati kellelegi vastukarva, kuid valitsusel on valida, kas otsustada või mitte,' nentis Laar.

Rääkides küsitluses selgunud toetusnumbritest Eesti suurematele erakondadele, nägi Laar oma kabinetile veelgi rõõmsamat seisu.

'Nii väikesi muutusi pole siiamaani Eesti poliitikas praktiliselt olnud,' sõnas ta. 'Kui aasta pärast valimisi oleksid valimistulemused praktiliselt needsamad, siis on pilt väga hea.'

Samal ajal on suurimat Riigikogu fraktsiooni omav opositsiooniline Keskerakond suurendanud populaarsust viie protsendi võrra, septembrikuiselt 21 protsendilt 26 protsendile märtsis. Keskerakonna peasekretäri Küllo Arjaka sõnul on selline üle neljandiku valijaskonnast ulatuv toetus enneolematu.

Hetkel kuum