Raimo Ülavere • 5. september 2000 kell 13:54

Securitas turvas Portugali-Eesti mängu hoolimata keelust

Vaatamata sellele, et politseiameti korrakaitseosakond otsustas esmaspäeval, 28. augustil võtta AS Securitas Eestilt pooleks aastaks õiguse tellija ürituste turvamiseks, hoidis sada Securitase turvameest korda 3. septembril toimunud MM-valikmängul Eesti-Portugal.

Securitase juhatuse liige Lauri Lahtein põhjendas toimunut sellega, et politseiametist saadetud kiri jõudis küll 1. septembril nendeni, kuid see polnud otsus litsentsi äravõtmise kohta. ?Kirjas teatati, et peame oma litsentsi saatma politseiametisse ja nemad saadavad selle koos uue kandega tagasi,? ütles Lahtein. ?Seega oli pühapäevane turvamine õigustatud?.

Litsentsi saadab Securitas politseiametisse veel sellel nädalal, küll kavatsetakse aga litsentsi äravõtmine vaidlustada.

Politseiameti korrakaitseosakonna politseidirektor Raivo Aeg sõnas, Securitas kaotas litsentsi nii tellija ürituste turvamiseks kui aasta jooksul turva-alaste konsultatsioonide andmiseks. ?Vaatasime läbi lepingu Beach Party korraldaja ja Securitase vahel,? rääkis Aeg. ?Selle põhjal otsustasimegi, et Securitas pole pädev tõhusaid nõuandeid jagama.?

Pühapäevast jalgpalliturvamist Aeg siiski vaidlustada ei kavatse. ?Me saatsime kirja Securitasele alles kolmapäeval ja ka võistluste korraldajatel oleks olnud raske uusi turvajaid leida,? ütles Aeg.

Juhul, kui korrakaitseosakonna litsentsikomisjoni otsus jõusse jääb, saab Securitas tellija ürituste turvamise õigust taotleda poole, konsultatsioonide andmise õigust aga aasta pärast. Selle aja jooksul saadava majanduskahju kohta ütles Lauri Lahtein, et keeluaeg jääb talvesse, kus tellija üritusi niikuinii pole.

Hetkel kuum