Peeter Koppel • 11. oktoober 2000 kell 7:52

Pooljuhisektor viis Nasdaqi järsku langusse

Tehnoloogiakeskne Nasdaqi turg lõpetas eilse kauplemispäeva taas suhteliselt järsu langusega. Nasdaqi üldindeks sulgus eile 3,43 protsenti miinuses 3240,54 punktil.

Septembri algusega võrreldes on indeks kukkunud juba 23 protsenti.

Eilseks valulapseks oli pooljuhisektor, kuna Salomon Smith Barney ja Lehman Brothers alandasid kiibitootjate Altera ning Xilinxi reitinguid. Altera ja Xilinxi kaotasid reitingu alandamise tõttu ligi veerandi oma turuväärtusest Nende ettevõtete reitingute alandamine tõmbas kaasa ka ülejäänud pooljuhisektori k.a. Intel ja Applied Materials.

New Yorgi börsil valitses rahulikum meeleolu ning analüütikute hinnangul on tehnoloogiasektorist väljuv raha endiselt liikumas majandustsüklitest vähemsõltuvatesse kvaliteetaktsiatesse. Eile olid investorite huviorbiidis farmaatsiasektor eesotsas Pfizer?I ja Merck Co?ga.

Kõrge nafta hinna ja nõrga euro mõju peaks farmaatsiasektorile olema minimaalne ja seega ei tohiks sektoris kasumiprognooside kärpimiseks alust olla. Kolmandat päeva järjest tõusva toornafta hinna toel kerkisid ka naftakompaniide aktsiad.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine lõpetas 0,42 protsenti esmaspäevasest sulgemistasemest madalamal 10 524,40 punktil.

Hetkel kuum