ÄP fototoimetus • 17. oktoober 2000 kell 22:00

Börs: investeerimisega kaasnevad kulud vähenevad

Tiivase sõnul on juba selle aasta lõpus või järgmise aasta alguses oodata Tallinna börsilt ja väärtpaberite keskdepositooriumilt tehingutasude osas häid uudiseid klientidele.

Investorite arvu suurendamiseks kaotab börs eeloleval nädalavahetusel Tallinnas toimuva investeerimismessiga Rahakompass 2000 seoses 20. ja 23. oktoobril börsi liikmetele Eesti residentidest füüsiliste isikutega seotud 35 krooni suuruse tehingutasu.

Kahe nädala jooksul on kontohalduritele kohalike füüsiliste isikute väärtpaberiarvete avamine tasuta. Nende tehingutasude ärajätmisega seoses teevad oma klientidele soodustusi ka Tallinna börsi liikmed.

Tallinna väärtpaberibörsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu sõnul neljakordistus börsitehingute arv börsi sünnipäeval liikmetele tehtud sooduskampaania ajal.

Tiivas märkis, et kui praeguseks on investorite arv, kes aastas teevad viis või enam tehingut, kahanenud umbes 2000ni, siis lähima paari aasta jooksul on selle kümnekordistamine realistlik. Varem on Tiivas tõdenud, et alla 20 000 aktiivse investori ei ole mõtet rääkida efektiivsest toimivast väärtpaberiturust.

Tiivas tõdes, et olukorras, kus deposiidid pankades kasvavad, hakkavad inimesed varem või hiljem oma säästudele ihkama suuremat tootlust. Seda toetavad elanike kasvavad sissetulekud, pensionireform, ühinemine Euroopa Liiduga ning ka lihtsam ja odavam ligipääs turgudele.

Tallinna börsi tegevjuht lisas, et samal ajal vähenevad tehingutasud ja muud otsesed investeerimisega seotud kulud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum