19. oktoober 2000 kell 22:00

Svenska Dagbladet: Erinevalt Rootsi valitsusest, mis toetab Balti riikide ühinemist NATOga ning riikide vaba valikut oma julgeolekueesmärkide saavutamisel, kardab Rootsi sõjaline juhtkond NATO laienemisest Rootsi julgeolekuolukorra halvenemist. ?Alliansi laienemine mõjutab negatiivselt Venemaa reforme, seda tõlgendatakse kui agressiooni ning umbusalduse avaldust Venemaa püüdlustele saada demokraatlikuks riigiks,? väidavad Rootsi kaks kõrgeimat sõjaväelast, kindralmajor Göran Gunnarsson ja kindralleitnant Johan Kihl ühisettekandes Rootsi sõjateaduste akadeemias.

Rootslaste erimeelsus lööb välja ebasobival hetkel ? eile algas Rootsi USA saatkonnas iga-aastane rahvusvaheline konverents Balti riikide julgeolekust, kus üks esinejaid on Läti president Vaira-Vike Freiberga.

Financial Times: Venemaa vintsutatud meediamogul Vladimir Gus-sinski ja Gazprom saavutasid kokkuleppe võlgade tasumiseks, mis võimaldab Gussinski meediaimpeeriumil säilitada sõltumatuse Kremlist.

Ähmaselt sõnastatud teates viidatakse kõnelustele välisinvestoriga ning edaspidi võivad Media Mosti aktsiad jaguneda Gussinski, Gazpromi ja uue välismeediagrupi vahel. Lepe sündis pärast pingelist vastasseisu Gazpromiga (riigile kuulub 38), mis viis Media Mosti vara külmutamiseni ja kriminaaljuurdluse algatamiseni. Gussinski sõnul oli tegu poliitilise survega, et piirata talle kuuluvate meediakanalite sõnavabadust.

Dagens Industri: Hiina lähenev ühinemine WTOga ja turgude avanemine on riiki toonud arvukalt välismaised fondihaldureid ja institutsionaalseid investoreid, kes üksteise võidu loodavad enda kätte saada hiinlaste viimase 10 aasta rikkalikke sääste. Hiina majapidamiste säästukvoot on maailma kõrgeimaid, märtsis ulatus see 765 mld dollarile. See vastab umbes 75 SKTst. Hiina börsid moodustavad Aasias Tokyo ja Hongkongi järel suuruselt kolmanda turu, kus tegutseb ca 50 mln investorit ja noteeritud on 1000 firma aktsiad.

Hetkel kuum