Sirje Niitra • 23. oktoober 2000 kell 22:00

Onistar andis Livikole vastulöögi

?Ega meile ole seda hinnasõda vaja, oleme lihtsalt sunnitud konkurendi pakutavaga kaasa minema,? ütles Onistari suuromanik Igor Savenkov eile, lisades, et Onistar soovib oma kolmandiku suurust turuosa säilitada, kuid mitte oluliselt suurendada. Hinnasõja mõttetust tunnistas ka Onistari nõukogu esimees Aleksander Skoblov. ?Sellest ei võida keegi, kaubandus riisub nagunii koore,? leidis ta.

Kui varem oli Onistari Viina väljamüügihind püsiklientidele 38,5 krooni pooleliitrine pudel, siis nüüd on see 33,5 krooni ehk 50 senti Liviko Laua Viinast madalam.

?See on praktiliselt nullhinnaga müük ja ma ei saa aru, miks Liviko selle peale läks,? märkis Onistari arendusdirektor Tiit Maidre.

Et kahju tasa teha, tõstab firma mõnevõrra suure müügieduga kvaliteetviina Y2K hinda. Maidre sõnul ei sea ettevõte endale Eesti turul suuremat eesmärki kui 40 protsendi suurune turuosa, sest on pearõhu pannud ekspordile, mis moodustab ettevõtte toodangust praegu juba üle poole.

Liviko nõukogu esimees Enn Kunila ütles, et Onistar ajab kaks erinevat asja omavahel sassi. ?Meie tõime turule uue brändi uue hinnaga, aga nemad langetasid hinda olemasoleval margil,? selgitas ta.

Uudisena plaanib Onistar hakata uuest aastast Rakvere piiritusega kaasa andma hologramme, mis pannakse sellest valmistatud viina pudelikorkidele ja kust saab lugeda, et toode on valmistatud Eesti viljast. ?Viru Valge ja Saaremaa viin on tehtud imporditud toormest ja ei ole järelikult kohalikud tooted,? leidis Savenkov, kes enda sõnul toetab kõike eestimaist. Ka selle käiguga loodab piiritusetehaseid omav viinatootja alkoholiturgu juurde võita. Ühtlasi loodetakse sellega võidelda salaviina vastu. ?Hologrammide järeletegemiseks kulub vähemalt kaks aastat ja neid ei ole võimalik ka korduvalt kasutada, sest need purunevad pudeli avamisel,? selgitas Skoblov. Hologrammid maksavad 20 senti tükk ja kokku läheb projekti juurutamine ettevõttele maksma ligi viis miljonit krooni.

Liviko loobus kaks kuud tagasi oma põhikonkurendile kuuluva Rakvere Piiritustehase piirituse ostmisest. Varem võttis Liviko ligi veerandi tehase toodangust. ?Ostaksime hea meelega Eestist piiritust, kui selle kvaliteet vastaks meie püstitatud nõuetele,? lausus Kunila, ?aga praegu on vahe ikka väga suur.? Savenkovi hinnangul on Rakvere piiritus hea. ?Müüsime selle koguse Lätti palju soodsama hinnaga ja kui nüüd Liviko tahaks, siis polekski praegu enam neile piiritust anda,? nentis ta.

16.10.2000 Liviko toob turule üliodava viina

Hetkel kuum