Andres Kärssin • 18. detsember 2000 kell 12:11

Tallinna ühistranspordi liinikonkursile laekus 5 pakkumist

Tallinna ühistranspordiliinide operaatorikonkursile Õismäe ja Kadaka suunal tegid tähtajaks pakkumise viis vedajafirmat.

Tallinna transpordiameti reisijateveo peasepetsialisti Margo Tominga sõnul esitasid ametile täna lõunaks nõutavad dokumendid AS Neomobile, AS Sebe, AS MRP Liinid, Norra bussikontsern Concordia ja Soome bussifirmat Savonlinja OY esindav SL Bussiliinid, kelle koostööpartneriks prantsuse firma Connex.

Nii Kadaka kui Õismäe suunalistele ühistranspordiliinidele tegid pakkumise Concordia, SL Bussiliinid ja Sebe, ühel suunal sõitmisest huvituvad Neomobile ja MRP Liinid.

Tomingas ütles, et pakkumiste olulisemateks hindamiskriteeriumiteks on hind, veeremi seisund ja selle korrashoid ning eelnev kogemus linnatranspordi teenindamisel.

'Järgmisel nädalal on komisjonil palju tööd,' lausus Tomingas. 'Hea, kui aasta lõpuks suudetakse mingile otsusele jõuda ning pakkumised järjestusse panna,' lisas ta.

Tallinn kuulutas välja liinikonkursi ligi kolmandikule linna ühistranspordiliinidest operaatori leidmiseks tänavu suvel. Uus operaator hakkab liine teenindama alates 10. jaanuarist 2002.

Hetkel kuum