Esimesed majavärvijad saavad Tartu linnavalitsuselt sümboolse pintsli

01. märts 2001, 12:20

Tartu linnavalitsus annab täna keskpäeval kolmele esimesele linna värvimise kampaaniale 'Heade värvide linn' registreerunud majaomanikule värvipassi ning sümboolse pintsli, ütles Tartu linnakunstnik Anli Tummi.

Esimesed värvipassid, mis annavad õiguse osta värvi vähemalt veerandi võrra odavamalt, saavad Karlova linnaosas asuvat kahekordset puitmaja haldav korteriühistu, Jaama tänavas asuva vanema kahekordse krohvitud puitmaja omanik ning Anne linnaosas asuva ühekordse vanema puiteramu omanik.

Tummi andmeil on värvimise kampaaniaga praeguseks registreerunud 74 majaomanikku. Iga neljas neist on kasutanud võimalust registreeruda interneti kaudu. 'Enamik registreerunuist on vanemate puitelamute omanikud,' täpsustas Tummi. 'On ka üksikuid korteriühistuid.'

Tartus on umbes 10 000 majaomanikku. Eramuid on Tartus ligi 6000.

Tummi sõnul vaatavad linnavalitsuse spetsialistid värvimise konkursist osavõtnute majad üle ning nõustavad majaomanikke värvitooni ning tehnoloogia valikul.

'Vaatame üle maja kõik fassaadielemendid nagu aknad, piirdeliistud, katused, vihmaveerennid,' rääkis Tummi. Tummi sõnul on remonditööde tegemine majaomaniku vaba valik. Linnavalitsuse poolt antud värvipass võimaldab saada sooduslaenu ning osta odavamalt ehitusmaterjale.

Ilusamini korrastatud majade omanikud savad sügisel preemia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing