Suvepuhkus mõnusal aiakiigel

Mari Sarv 06. juuli 2001, 00:00

Aeda sobilikke kiikesid on mitut masti, alates paarisajakroonistest võrkkiikedest kuni mitu tuhat krooni maksvate tugevate diivankiikedeni.

Kaupluses Aed ja Kodu on müügil kaks diivankiike: kerge metallraamiga õõtsuva diivani saab paari tuhande krooni eest, puitraamiga vastupidavam ja kvaliteetsem kiik maksab peaaegu kolm tuhat krooni. Garantii annab pood vastavalt pooleks ja terveks aastaks. Mõlemal on varikatus ning kirjud madratskatted.

Rootsist aiakiikesid importiv AS Efekt pakub puit- ja metallraamiga diivankiikesid samuti kuue- kuni kaheteistkuulise garantiiga. Kiiged maksavad kolm kuni kuus tuhat krooni. Efekti finantsdirektor Kalev Sikk peab Rootsi toodangut kvaliteetsemaks kui Eestis enimlevinud Itaalia kaupa, sest Rootsi kiiged peavad tema kogemuse järgi kauem vastu. Need aiakiiged, mida kauba-majad pakuvad, on Siku hinnangul ühe hooaja kaup ja tuleb varsti uue vastu vahetada.

?Mina soovitan osta korralikku vastupidavat kaupa,? ütleb Sikk ja hoiatab, et odavam kiik võib varsti rooste minna ja seltskonna all lihtsalt kokku variseda. Kvaliteetse ja vastupidava diivankiige hind algab Siku sõnul umbes kolmest tuhandest kroonist. Kuidas ostja ise saaks poes kiige kvaliteedi üle otsustada, ei oska Sikk õpetada.

Diivankiiged on enamasti kaetud pehmete madratsitega. Kui sinna lõkkest säde lendab ja augu põletab või keegi koge-mata noa madratsisse lööb, saab eraldi uued osta. Kui lap-sed moosi peale ajavad, saab madratsid lihtsalt puhtaks pes-ta. Tugeva päikese või kerge vihmasabina eest kaitseb istu-jaid varikatus, mida enamasti saab vastavalt vajadusele reguleerida.

Aiakiike on lihtne ühest kohast teise viia, selle võib asetada mis tahes kohas murule. Piiranguks on vaid suured kalded ? tugevalt viltu pandud kiigel võivad jalad ära murduda.

Võrkkiiged on küll mõnusad ja odavad, kuid mitmekesi neis mugav ei ole. See on ka veidi statsionaarsem kui diivankiik ? klassikaline võrkkiik seotakse kahe puu, posti või muu tugeva asja vahele rippuma ning ümberpaigutamiseks tuleb nöörid lahti ja teises kohas uuesti kinni siduda. Kuid aiakauplustest võib leida spetsiaalse kerge metallraami, mille saab maha asetada ning võrkkiige selle külge siduda. Siis piisab kiige kolimiseks sellest välja ronimisest ning raami teise kohta tõstmisest.

Nahka sooniva võrkkiige asemel võib muretseda sama kuju ja põhimõttega toote, mil võrgu asemel on tugev present-riie. Selles vedeleda on veidi soojem ning mugavam.

Võrk- või riidekiige eelis diivankiige ees on kergus ja kompaktsus: reisile sõites saab selle kokku kerida ning mugavalt kaasa võtta, kasvõi seljakotti pista. Diivankiike juba metsa üles ei säti!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing