Rulluisutajad ei karda öist ega päevast linna

Mari Sarv 24. august 2001, 00:00

Rahulikuks tänavasõiduks on mõeldud ka lõviosa meie poodides müüdavatest rulluiskudest. Linnatänavatel rullidega sõitjaile on ka oma üritus tehtud: alates eelmise aasta kevadest tulevad igal suvisel reedeõhtul rulluisutajad kokku, et üheskoos sõita. Kuni paarsada uisutajat saavad lihtsalt kokku ja sõidavad koos.

See Friday Night Skatingu nimeline üritus on popp kogu Euroopas. Seni on osalejate rekord Berliini FNSi käes, kuhu on korraga kokku tulnud umbes 50 000 inimest, et öistel linnatänavatel koos uisutada. Eestlased aga sõidavad enamasti pigem omaette, kõrvaklapid lemmikmuusikaga peas, ega julge rahva sekka tulla.

Koosuisutamine, nn social skating, annab aga hoopis teistsuguse tunde kui üksinda ringikihutamine. Lisaks saab reedeõhtustelt kokkusaamistelt uusi tuttavaid, suhelda sarnaste huvidega inimestega. Nii on uisud ühtäkki kommunikatsioonivahendiks.

Rulluisutamine on ka üks parimaid igapäevaseid tervisespordialasid. Jooksmisele ei pea nõrgemad jalaliigesed vastu, rullidele lähemal on jalgrattasõit, mis annab samuti võimaluse allamäge kihutada. Uiske on lihtsam reisile kaasa võtta kui jalgratast, ratas jällegi on kiirusemaniakkidele parem ? tugevam tuul vuhiseb kõrvus.

Rulluisusõidu ainsaks eelduseks on asfalt ? juhul, kui uisud juba olemas. Tavaliselt käiakse sõitmas jalgrattateedel, kus eriti hea sile teekate. Ja seal lähevad kiirused iga sõidukorraga suurmaks. Kiiruse tagaajajad jõuavad tihtipeale varem või hiljem rulluisuvõistlustele.

Kuid ka pühapäevasõitjaile on oma väikesed võistlused. 26. augustil on Viimsis 48kilomeetrine rulluisumaraton Eesti tippude ja Soome võistlejate osavõtul ning tasuta 12kilomeetrine distants harrastajaile. Viimane ei ole võistlus, kuid tabloolt saab igaüks oma sõiduaega jälgida. Korraldajate tahe on Viimsisse kokku saada võimalikult palju uisutajaid, et linnaisadele näidata ? uisutajaid on küll, tehke meile teid!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing