25. oktoober 2001 kell 22:00

Iiri Pereraadio

Kui The Corrs mõjutaks teismeliste maailmavaadet samavõrd kui Britney Spears, siis oleks maailmas mitu miljonit perekonnatüli vähem.

Kolmest õest ja ühest vennast koosnevast iiri ansamblist lausa õhkub kadestamist väärt armastust.

Alates aastast 1995 on neilt ilmunud kolm stuudioalbumit, kaks kontsertalbumit ning kena ports singleid. Kõikide nimetatud teoste kaanepiltidel on esindatud kõik pere liikmed. Ja enamasti võrdses koguses. Vahel harva paikneb teistest enam fookuses peamise lauluraskuse kandja Andrea. Tema on see brünett, kes kuulub järjekindlalt planeedi kaunimate naiste nimekirja.

Kuid ei saa öelda, et ülejäänud Corrid näotumad oleksid. Sisestage interneti otsingumootorisse kas Caroline, Sharon või Jim Corr... Selgub, et personaalne fännilehekülg või mitu on neil kõigil. Saavutus, mis kaalub igal juhul üle produtsentide komplekteeritud poistebändide liikmete isikuleheküljed.

Võrdlus kommertsmuusika kõige rahalõhnalisema tootesegmendiga ei ole sugugi meelevaldne. Mida aasta edasi, seda kaugemale on Corrs liikunud traditsioonilisest iiri muusikast. Untsakate kombel rahvuskultuuri ei ole nad küll kunagi elus hoidnud, kuid tänu vilepillile ja viiulile olid nad algusaastatel rohkem ?iiri? kui näiteks U2. Kuid plaadifirma on miskipärast Corrsist selle originaalse alge välja pigistanud. Tulemuseks pehme maandumine ühes segmendis Roxette?i, Savage Gardeni ja teiste sellistega.

The Corrsi verivärske kogumikplaat sisaldab kokku 18 lugu, millest kaks on uued, ülejäänud juba liigagi tuttavad ?So Young?, ?Breathless?, ?Radio? jpt võrdlemisi sarnased, ilusad ja rahulikud palad. Lisaks unplugged-versioon REMi tunnusballaadist ?Everybody Hurts?.

Albumit kuulates on tunne, nagu mängiks raadio... Ainult et diskor ei mulise, reklaami ei ole ning täistund möödub ilma piiksude ja uudisteta. Küllap meeldib selline kanal paljudele.

The Corrs

?The Best Of?

Atlantic 2001www.thecorrs.org

Autor: Mart Normet

Hetkel kuum