Kalev ostis peilerfirma

Inno Tähismaa 14. november 2001, 12:42

AS Kalev omandas edasimüügi eesmärgil lühiajaliste väärtpaberitena üle 80% Baltcom Eesti ASi aktsiatest, teatas ettevõte börsile.

Baltcomi aktsiate ostuhinnaks oli ca 500 tuhat Eesti krooni.

Vastavalt sõlmitud lepingule kohustuvad Baltcomi juhid ostma ettevõtte aktsiad Kalevilt välja hiljemalt 1. oktoobril 2003. aastal.

Antud tehing ei ole seotud Kalevi põhitegevusega ega oma ettevõttele strateegilist väärtust. Kalevi juhataja Oliver Kruuda sõnul on Baltcomi aktsiate ajutise hoidmise eesmärgiks selles ettevõttes väljatöötatud infotehnoloogiliste lahenduste juurutamine AS Kalevi müügi-, juhtimis- ja arvestussüsteemidesse. Tema hinnangul on antud tehingu puhul tegemist igati terve ja Kalevile kasuliku tehinguga. ?Baltcomi arendamisse on aastate jooksul investeeritud ca 10 miljonit krooni, Kalev omandas Baltcomi aktsiad ca poole miljoni krooniga,? lisas Kruuda.

AS Kalevi põhifunktsioonide infotehnoloogiliseks teenindamiseks ning infotehnoloogiliste lahenduste arendamiseks vajaks ettevõtte pidevalt umbes kümmet vastava ala spetsialisti. ?Kalevile on igas mõttes kasulikum osta vastavat oskusteavet sisse ning pühenduda oma põhitegevusele ? maiustuste tootmisele,? ütles Kruuda.

Antud tehingu puhul ei ole tegemist tehinguga seotud osapooltega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing