Suletud Kinexi juhid tülis

Inno Tähismaa 19. november 2001, 00:00

Praegu konsultatsioonifirmas KPMG Estonia töötav Saul on kontrolli oma firma üle kaotanud ja vaidleb XXLiga, nõudes kompensatsiooni Kinexi varade eest. XXLi juhid ei arva, et peaks midagi maksma.

Kinexi asutaja ja põhiosanik Indrek Saul ja tema äripartner, 35 osanik Margus Tammeraja ei soovi ettevõttesisese tüli põhjustest lähemalt rääkida. Kõrvalt asja näinud inimeste sõnul läks Saul oma partneritega riidu, loobus aasta aega tagasi firma juhtimisest ja lasi sellega oma asutatud firma põhja.

Kinex Ärisüsteemide OÜ võtmetöötajad eesotsas Tammerajaga läksid suvel üle XXLi tütarfirmasse XXL Ärisüsteemide OÜ, mis hakkas pakkuma samu teenuseid, mis varem Kinex: müüki ja kliendituge majandustarkvarale Scala, Solomon, SalesLogix.

Indrek Saulile tuli üllatusena, et Kinexi Ärisüsteemid on saatnud äriregistrile möödunud aasta aruande. ?Ma pole seda isegi kinnitanud,? ütles ta. ?Minu teada ettevõte praegu majandustegevust ei arenda,? ütles ta ja oli kursis, et firmal on ligi 800 000 krooni suurune maksuvõlg, millest intress on ligi 100 000 krooni.

Saul ütles, et möödunud aasta oli IT-sektorile ja Kinexile raske ning tänavu veebruaris otsustati kaasata strateegiline partner. Äri laiendamiseks tuli valida, kas osanikud panevad raha juurde või leiavad investori.

?Juunis andis Kinexi juhatus majandustegevuse üle ASile XXL.EE, kuid tänaseks on tegevuse ülevõtmine juriidiliselt lõpuni viimata,? ütles Saul. ?Isiklikult pole ma rahul asjade praeguse seisuga, kuna täidetud pole kõik minu poolt sellise ülevõtmise eelduseks seatud tingimused. XXL.EE on küll üle võtnud Kinexi kliendid, lepingud ja töötajad ning saanud sisuliselt Kinexi õigusjärglaseks, kuid lahendamata on firma kohustuste täitmisega seotu.? Saul ütles, et XXL.EE on teinud pakkumise tema osaluse kompenseerimiseks, kuid mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele pole jõutud ja talle pole ka antud kinnitust, et Kinexi tegevus lõpetatakse korrektselt.

XXLi juht Arho Anttila ütles, et tema ei näe, et tegemist oleks olnud ülevõtmisega. Tema sõnul oli näha, et suur osa võtmetöötajatest on Kinexist lahkumas ja XXL pakkus neile tööd. ?See pole ülevõtmine,? ütles Anttila.

Ka XXL Ärisüsteemide juht Alan Rein kinnitas, et juriidiline seos XXLi ja Kinexi vahel puudub. ?Meil on ilmselt erinev interpretatsioon ülevõtmise juriidilisest olemusest. See, et ühe ettevõtte töötaja läheb teise ettevõttesse tööle, ei tähenda vist küll ülevõtmist ehk takeover?it,? lisas Rein.

XXLile on Kinexi ülevõetud bisnis päästerõngas, sest XXLi omakapital oli poolaasta seisuga 4,5 miljoni krooniga vee all ja ettevõtte esimese 6 kuu puhaskahjum 3,4 miljonit krooni 3,3 miljoni kroonise käibe juures. XXLi suvise teate järgi peaks äritarkvara müük ettevõtte käivet Eestis kahekordistama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing