Eesmärk on jätkusuutlik majandus

30. november 2001, 00:00

Eesti majanduspoliitika üldeesmärk on saavutada jätkusuutlik, sotsiaalselt ja regionaalselt tasakaalustatud majanduskasv. Majanduspoliitika peab ühtlasi toetama tootluse tõusu ja seeläbi Eesti ja ELi vaheliste arenguerisuste vähenemist ning tagama ELiga ühinemiseks vajalike majanduskriteeriumide täitmise. Eesmärkide saavutamisel lähtutakse järgmistest põhimõtetest: valuutakomitee süsteemi säilitamine; valitsussektori tasakaalustatud eelarvepõhimõtte järgimine; liberaalse kaubanduspoliitika jätkamine ja soodsa investeerimiskliima tagamine.

Eurotsooniga ühinemist käsitletakse kolmeetapilise protsessina. Kuni ELiga liitumiseni säilitab Eesti fikseeritud vahetuskursi euro suhtes. ELi liikmeks saades on Eesti suuteline rakendama ELi seadusandluse täies mahus. See annab Eestile rahaliidu mittetäieliku liikme staatuse. Konvergentsikriteeriumide täitmisel saab Eesti rahaliidu täieõiguslikuks liikmeks ning ühineb eurotsooniga.

Lähiaastail on eeldusi saavutada 5?6 majanduskasv. See peaks tagama, et Eesti SKP inimese kohta jõuab 50 tasemele ELi keskmisest 2010. a. Majanduskasv saavutatakse peamiselt majanduse kapitaliseerituse suurenemise ja tootlikkuse tõusu arvelt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing