Mari Sarv • 29. november 2001 kell 22:00

Kui ei tea, mida kinkida

Lapsed vihkavad praktilisi kingitusi ja eelistavad mänguasju, ja sellega reeglid piirduvadki. Ülejäänud pereliikmed, sõbrad ja tuttavad on igaüks isesuguste eelistustega, aga kõik tahavad kingitusi. Mida siis?

Kinkige seekord armsaid asju. Mitte tarbekaupu ega mõttetuid iluasju, vaid midagi hingele.

Pole midagi paremat kui tööpingeid poksikotti pekstes välja elada. Lisaks on see treeningu eest. Keldrisse saab sisustada spetsiaalse poksitoa ? piisab konksust laes, poksikotist selle küljes ning hüplemiseks sobilikust põrandakattest.

Rocca al Mare keskuse Rademar, 1000?1900 kr, lisaks kindad 340?400 kr

Kruus on mugavalt universaalne kingitus ? seda saab kinkida nii imikuile kui täismeestele, nii peene kirjaga teekruuse kui raskeid pooleliitriseid täpilisi piimakruuse. Valik on otsatu ? et see hakkab juba ära tüütama. Kaubamajade kruusiriiulite asemel pöörduge kunstipoodidesse, kus kunstnike käsitsimaalitud kruusid. Personaalse ja teravmeelse kruusi saate lasta ka spetsiaalselt kunstnikul maalida, arvestades kingisaaja lemmikvärve, -loomi jmt.

Tartu kunstniku Kaire Kooli kruusid, 125?150 kr

Kõik teismelised on hullud oma lemmikmuusika järele, ja miski ei rõõmusta neid enam kui võimalus seda igal pool ning kogu aeg kuulata. Kui ta seda oma CD-pleieri klappidest kuulab, saavad vanemate kõrvad puhata.

Stockmann, 1290?1990 kr

Naistele kingitakse sageli kas kosmeetika kinkekomplekte või majapidamises, eriti köögis vajalikke tarvikuid. Viimase puhul võib uurida firma Zack tooteid ? tuhmist metallist avajad, kohvipurgid, koorekannud, toosid ja totsikud (igal oma kindel ülesanne). Mitte ainult köögitarbeid, vaid ka plaskud, sigareti- ja visiitkaardihoidjad on head kingid, ilusad ja kvaliteetsed. Viimastele võib lasta kingisaaja nime või midagi muud sobilikku graveerida.

Tallinna Kaubamaja kodukaubad, erinevad asjad 100?1000 kroonini. Kolmene küünlajalg 399 kr, kupliga küünlajalg 349 kr, kohvitass alustassiga 395 kr, korgitser 175 kr.

Kui ei ole kindel, missugune muusika kingisaajale täpselt meeldib ega taha otse küsida (rikub üllatuse ära), võib uurida, missugused filmid talle meeldivad, ja kinkida selle filmi soundtrack.

ca 250 kr

Lauamänguriiuleil on juba mitu aastat suur valik mänge täiskasvanuile. Strateegiamängud, sõnamängud, teadmistemängud, mälumängud? Lõbus ajaviide õhtuteks nii pere kui sõprade ringis, kuigi võib vahel ka veidi vaidlusi ja väikseid tülisid tekitada.

Sõnamäng Alias ca 250 kr, strateegiline maailmavallutamismäng Risk ca 600 kr, Memory 130 kr, Monopol 675 kr (Stockmann)

Pehme mängukaru on klassikaline kaisuloom ja lemmik mitte ainult laste, vaid ka paljude suurte jaoks. Pehmed karud on armsad, ükskõik mis suuruses ja mis värvi. Viimasel paaril aastal on ka kauplused seda mõistma hakanud ? karudele on sageli suuremates mänguasjapoodides antud terve riiul. Vabalt võib igale sõbrale või pereliikmele kinkida ise suuruses pehme karu.

Stockmann, mõnikümmend kuni 750 kr

Enamik mehi lihtsalt jumaldab pisikesi eluaegse garantiiga vidinaid. Muidugi vajalikke vidinaid, tarbekaupa, kuid need peavad olema ülikvaliteetsed. Mitmed sellised kaubamärgid on legendiks saanud: Zippo välgumihkli kohta ei öelda ?välgumihkel?, vaid Zippo; Leathermani universaalne taskunuga, millel kogu tööriistakomplekt küljes, pole ?taskunuga?, vaid Leatherman; ning Parkeri sulepea pole ?sulepea?, vaid Parker.

Mister Minit Stockmannis: Zippo 326?756 kr, Zippo vöökott 230 kr, Leathermani noad 1211?2200 kr, Victorinoxi noad 210?1162 kr. Stockmann: Maglite?i taskulambid 229 ja 329 kr. Tallinna Kaubamaja: Parkeri sulepead 179?5799 kr

Nii mõnedki foto- ja koopiaärid pakuvad võimalust teha fotost puzzle. Ilmekas ja vaimukas pilt kingisaajast või teie ühistest sõpradest on originaalne kingitus, isiklik ja teravmeelne.

Jajaa, 110?150 kr

Taas peab mainima, et selline kingitus sobib mitte ainult lastele ? ?puldikaid? jumaldavad nii väikesed kui suured poisid. Paljud isad kingivad selle rõõmuga oma pojale ? saab ka ise mängida!

Stockmann, ca 200?2500 kr

Hetkel kuum