NRG ähvardused tõstsid Eestis hukkamõistutormi

19. detsember 2001, 08:52

NRG Energy juhtide ähvardus, et Narva Elektrijaamade erastamise luhtumine võib tõkestada Eesti pääsu Euroopa Liitu, on tekitanud Eesti poliitikutes hämmeldust ning hukkamõistu, kirjutab Postimees.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe ja koalitsiooninõukogu juhi Andres Tarandi arvates on energiafirma esindajate esmaspäevased avaldused sobimatud.

?Ameerika Ühendriikide kompaniil ei ole ikka olulist sõnaõigust Euroopa Liidu küsimustes,? märkis ta. ??antaa?i abil ei tohiks ka Eestis asju läbi suruda.?

Eesti pealäbirääkija Euroopa liiduga peetavatel kõnelustel Alar Streimann kinnitas, et läbirääkimised NRGga ei mõjuta eurokõnelusi kuidagi. ?Üllatav avaldus ja otsitud põhjendus,? leidis ta.

Rahvaliidu juht Villu Reiljan nimetas NRG käitumist moraalivabaks. ?See, et mingi ameerika firma pealik hirmutab Eestit, näitab taas, et ühte ilma rahata ja ideeta projekti üritatakse vägisi Eesti riigile ja rahvale peale suruda, mis on ennekuulmatu lugu,? leidis ta.

Reformierakonna fraktsiooni esimeest Jürgen Ligi NRG avaldus ei üllatanud, vaid pigem kurvastas. ?See on rahvusvaheline tõsiasi, et on peetud väga kaua valedel alustel läbirääkimisi ja seotud end poollubadustega ? ehk on siin isegi mingi loogika olemas,? nentis Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing