Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Äripäev ja Jaan Kallas näevad tulevikku kõige optimistlikumalt

  1. Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  Majanduskasv tuleb 6.2. Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  Tarbijahinnaindeks jääb 4,5?5 vahele.3. ÄP-indeksi tõus praegusest?
  Äripäeva indeks tõuseb 20?25.4. Kui palju maksab Eestis keskmiselt liiter bensiini A95 2002. aastal?
  Liiter bensiini maksab keskmiselt 10 krooni.5. Milline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  Keskmine palk jääb 6400?6500 kr vahemikku.6. Kes on 2002. aasta lõpus Eestis võimul? Kes on peaminister?
  Võimul on kolmikliit ja peaminister Mart Laar.7. Kui suur on eluasemelaenu intress?
  Keskmine eluasemelaenu intress on 9.8. Kui palju maksab 3toaline tüüpkorter Mustamäel?
  Selliste korterite hinnad kerkivad asukohast olenevalt 5?10, hind võib olla kuni 400 000 krooni.9. Kui palju maksab 1 KWh elektrienergiat?
  Pärast 1. aprillil toimuvat hinnatõusu kõige soodsama paketi puhul umbes 0,90 krooni.10. Kui kõrge on Eestis järgmisel aastal keskmine töötuse määr?
  Keskmine töötuse tase on 12.
  1. Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  5,52. Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  3,53. Kui palju kasvab Tallinna börs?
  Tööposti tõttu ei saa vastata.4. Kui palju maksab liiter bensiini A95?
  10 krooni5. Milline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  6000 krooni6. Kes on 2002. aasta lõpus Eestis võimul? Kes on peaminister?
  Tänane koalitsioon. Mart Laar.7. Milline on eluasemelaenu intress?
  8,258. Kui palju maksab Mustamäe 3toaline 1980. aastatel ehitatud tüüpkorter?
  400 000 krooni.9. Kui palju maksab eratarbijale 1 KWh elektrienergiat?
  1 kWh maksab 1 kroon.10. Kui kõrge on keskmine töötuse tase?
  11
  Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  Majandus kasvab 2002. aastal umbes 3,3.Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  Tarbijahinnad kasvavad 2002. a keskmiselt 3,4.Milline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  Reaalpalga kasv 2002. aastal on umbes 4,5.Kui kõrge on Eestis järgmisel aastal keskmine töötuse määr?
  Töötuse tase (turu-uuringute kohaselt) on 2002. aastal keskmiselt 13,8. Teiste näitajate prognoose me ei koosta.
  Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  2002. aasta majanduskasv +6,2.Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  Tarbijahinnaindeksi kujunemine +7,5.Kui palju kasvab Tallinna börs (Talse tõus praegusest)?
  Tallinna börsi tõus (Talse tõus praegusest) 12.Kui palju maksab Eestis keskmiselt liiter bensiini A95?
  Liiter bensiini A95 maksab 11,25 krooniMilline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  Keskmine palk 2002. aasta lõpus 6100 krooni.Kes on 2002. aasta lõpus Eestis võimul? Kes on peaminister?
  2002. aasta lõpus võimul ja peaminister ? ResPublica, Tõnis Kons.Milline on pankade eluasemelaenu intress?
  Pankade eluasemelaenu intress 8,5.Kui palju maksab Mustamäel 3toaline 1980. aastatel ehitatud tüüpkorter?
  Mustamäe 3toalise korteri hind 375 000 krooni.Kui palju maksab eratarbijale 1 KWh elektrienergiat?
  Eratarbijale maksab 1 KWh elektrienergiat 1,10 krooni.Kui kõrge on Eestis järgmisel aastal keskmine töötuse määr?
  Eesti keskmine töötuse määr 14.
  Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  Tahaks loota 5. Ehk õnnestub kehv olukord maailmaturul enda kasuks keerata (näiteks tuua Eestisse Rootsi autotöösturite investeeringuid).Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  Pakuks 4 aasta keskmisena.Kui palju kasvab Tallinna börs (Talse tõus praegusest)?
  Aasta pärast ei pruugi Talset olla, ees seisab ühinemine HEXiga. Aga börsil noteeritud Eesti aktsiad keskmiselt 20. Mõni ettevõte võidakse välisosanike poolt välja osta, mõnes võivad toimuda suuremad muutused omanike struktuuris, mis peaksid aktsia hinnale positiivselt mõjuma.Kui palju maksab Eestis keskmiselt liiter bensiini A95?
  Aasta pärast võiks bensiini 95 hind olla 9,5?10 krooni ehk veidi kõrgem kui momendil. Praegu on kütuse hinnad suhteliselt madalad, mille põhjuseks on väga madal maailmaturu hinnatase. Taoline olukord siiski arvatavasti muutub, kuna OPECi riigid avaldavad tugevat survet hinnatõusuks ning Venemaa nõustub arvatavasti tootmise piirangutega. Kütuse hinnatõusu peaks kompenseerima aga dollari hinna alanemine.Milline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  Palga kasv on viimasel kolmel aastal olnud üsna stabiilne (10 ümber). Sellest tulenevalt prognoosiks IV kvartaliks 2002. a keskmiseks brutokuupalgaks 6300 krooni.Kes on 2002. aasta lõpus Eestis võimul? Kes on peaminister?
  Selles osas mingeid muutusi ei prognoosi ? Mart Laar.Milline on pankade eluasemelaenu intress?
  Eluasemelaenu intresside osas langust ei prognoosi. Kroonilaenu intressid on 8 ümber, ka Euriboriga seotud laenud ei peaks oluliselt muutuma. Nii USA kui Euroopa Keskpanga poolt on võimalikud küll edasised intressikärped, kuid praeguseks on intressid langenud juba küllalt madalale ja palju ruumi enam intressi alandamisega majanduse stimuleerimiseks ei ole, seega aasta lõikes peaksid intressid olema vähemalt praeguste tasemete lähedal.Kui palju maksab Mustamäe 3toaline 1980. aastatel ehitatud tüüpkorter?
  Arvan, et järgmisel aastal ei jätku korteriturul enam selline hinnakasvu tempo kui sellel aastal. Korterite hinnatõus järgmisel aastal pidurdub ja hinnad oleksid järgmise aasta lõpul enam-vähem praegusel tasemel.Kui palju maksab eratarbijale 1 KWh elektrienergiat?
  Nn lihtpaketi (hinnapakett 1M) alusel on 1 kWh elektrienergia hinnaks 1,1 krooni pluss püsitasu (20 krooni kuus).Kui kõrge on keskmine töötuse määr?
  Prognoosiks veidi paranevat tulemust ? 13 aasta keskmiseks tööpuuduse määraks. Käesoleva aasta tulemus tuleb tõenäoliselt prognoositust parem, see annab lootust olukorra paranemisele. 2000. aastal oli töötuse määr 13,7, sellel aastal tuleb see pisut üle 13.
  Kui suur on 2002. aasta majanduskasv?
  Majanduskasvuks näen 4,5. Olen optimistlikum kui Eesti Pank, kuna usun, et Eesti majandusel on mitmeid eeliseid, mille ärakasutamiseks on õige hetk käes. Selgelt on tunda, et mitmed Skandinaavia firmad peavad oma tootmise üle tooma odavamatesse regioonidesse, et konkurentsis püsida. Eesti on nende jaoks lausa ideaalne koht. Lisaks sellele usun, et Eesti jaoks mõjub ka see positiivselt, et Venemaal hästi läheb.Kui suureks kujuneb tarbijahinnaindeks?
  Usun, et indeks jääb 5?6 vahele. Ühtepidi majandus jahtub, mis langetab indeksit, teistpidi ilmselt energia ja kütuse hinnad tõusevad.Kui palju kasvab Tallinna börs?
  Börsi suhtes mul head usku ei ole. Mujal maailmas on turud endiselt ülehinnatud, kui võrrelda sellega, kuidas üldiselt majandusel läheb. Seetõttu on oodata seal mõningast langust. Seega usun, et suurt tõusu Tallinna börsil järgmine aasta ei tule. Samas firmade näitajad on head ja oluliseks languseks ka nagu põhjust pole. Kokkuvõttes +10.Kui palju maksab Eestis keskmiselt liiter bensiini A95?
  Kütuse hinnad ilmselt tõusevad. Pakun 9,80 krooni.Milline on keskmine palk 2002. aasta lõpus?
  Palga tõus ilmselt pidurdub 5?6ni. Pakun 6200 krooni bruto.Kes on 2002. aasta lõpus Eestis võimul? Kes on peaminister?
  Väga loodan, et Mart Laar. Vaatamata sellele, et koalitsioonil on olnud omad ämbrid, siis fundamentaalselt majanduses pole nad midagi untsu keeranud. Eesti majandus saab endaga ise hakkama, kui talle olulisi piiranguid ei seata. Parim, mida valitsus saaks teha, on vene karuga sõbraks saada.Milline on pankade eluasemelaenu intress?
  Intressid ilmselt tõusevad veidi, kuna praegu on nad väga madalad. Usun, et vahemikus 7,5?9.Kui palju maksab Mustamäe 3toaline 1980. aastatel ehitatud tüüpkorter?
  Hind võib praegusega võrreldes isegi natuke veel tõusta, kuna nõudlus on väga tugev. Usun, et 62 m² korter 9kordses majas maksab 400 000 krooni.Kui palju maksab eratarbijale 1 KWh elektrienergiat?
  Täiesti tume maa, aga pakun 1,05 krooni/KWh päevane elekter koos käibemaksuga.Kui kõrge on Eestis järgmisel aastal keskmine töötuse määr?
  Töötuse määr langeb veidi. Pakun, et jääb tasemele 13,7.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Karoli Niilus: riigihangetega saab aidata lahendada keskkonna- ja sotsiaalprobleeme
Riigihanked peidavad endas paljudele teadmata ressurssi – võimalust laiemalt toetada ühiskondlikku toimetulekut, kirjutab rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunik Karoli Niilus.
Riigihanked peidavad endas paljudele teadmata ressurssi – võimalust laiemalt toetada ühiskondlikku toimetulekut, kirjutab rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunik Karoli Niilus.
Kuuga kerkis Euroopa maagaasi hind üle kahe korra
Nelja Eesti juhi teed tippu - kriisiloits, ettemääratus ja õpetaja võimendus
Värskes Äripäeva raadio saates "Juhi jutud" võtame kokku kuulajate lemmiksaated ja nopime nendest välja neli põnevat kildu Eesti juhtidelt. Tänases saates saavad sõna Eesti suurima panga Swedbanki juht Olavi Lepp, 2020. aastal Eesti parimaks kooliks valitud Uulu põhikooli juht Egle Rumberg, noorim Tallinna börsi firmade juht ehk Arco Vara juht Miko-Ove Niinemäe ja LHV grupi juht Madis Toomsalu, kes pälvis tänavu tunnustuse parim juht.
Värskes Äripäeva raadio saates "Juhi jutud" võtame kokku kuulajate lemmiksaated ja nopime nendest välja neli põnevat kildu Eesti juhtidelt. Tänases saates saavad sõna Eesti suurima panga Swedbanki juht Olavi Lepp, 2020. aastal Eesti parimaks kooliks valitud Uulu põhikooli juht Egle Rumberg, noorim Tallinna börsi firmade juht ehk Arco Vara juht Miko-Ove Niinemäe ja LHV grupi juht Madis Toomsalu, kes pälvis tänavu tunnustuse parim juht.
Müüt versus tegelikkus: inimesed peavad keskklassiks tegelikkuses pigem jõukaid
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringust selgus, et inimeste ettekujutus keskklassist on hoopis midagi muud kui selle tegelikkus.
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringust selgus, et inimeste ettekujutus keskklassist on hoopis midagi muud kui selle tegelikkus.
Segadused Türgi sadamas: Eesti ettevõte kisti Venemaa viljavarguste skeemi
Türgi võimud on Ukraina prokuratuuri palvel kinni pidanud laeva, milles on ligi 7000 tonni Ukrainast pärit nisu. Kahtlustatakse, et tegu on Ukrainast varastatud teraviljaga. Veose tarnija on aga Tartus registreeritud ettevõte, mille juht on teatanud laevaomaniku väitel veose täielikku legitiimsust, kirjutab Logistikauudised.
Türgi võimud on Ukraina prokuratuuri palvel kinni pidanud laeva, milles on ligi 7000 tonni Ukrainast pärit nisu. Kahtlustatakse, et tegu on Ukrainast varastatud teraviljaga. Veose tarnija on aga Tartus registreeritud ettevõte, mille juht on teatanud laevaomaniku väitel veose täielikku legitiimsust, kirjutab Logistikauudised.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.