Toomas Annus: tõus tuleb elamuehituses

21. detsember 2001, 13:36

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annuse hinnangul on ehitusturg stabiliseerumas, siiski ootab ta tulevikult tõusu elamuehituses.

'Ehituses prognoosin järgmiseks aastaks minimaalset, 2-5 protsendilist kasvu. Suurem tõus tuleb elamuehituses, kuni 10 protsendiline. Hinnad tõusevad, kui palju, ei julge ma prognoosida, see sõltub palju muudatustest seadusandluses, maailmaturul toimuvast jms. Ehituses buumi ei tule,' sõnas ta.

'Postsotsialistlikes riikides on ehitisi tehtud samas järjekorras- kõigepealt tehti bensiinijaamad ja McDonalds`id, siis valmisid autopoed ja pangad, siis hakati ehitama kauplusi ja kaubanduskeskusi. Meie oleme praegu kaupluste ehitamise kõrgpunkti ületanud ning hakatakse enam investeerima tootmispindadesse,' rääkis Annus.

'Järgmise kahe aasta jooksul tuleb ehk veel viis kuni kümme uut suurt poodi, edasi läheb sektoriti ühtlasemaks. Linnapildis ei tohiks enam teatud osa ehitusest domineerida. Elamuehituses siiski tuleb mingil ajal suur tõus. See tuleb siis, kui inimeste keskmine kuusissetulek ületab elamispinna ühe ruutmeetri maksumuse,' lisas Annus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing