Kaja Koovit • 6. veebruar 2002 kell 10:21

General Electric püüab investoreid rahustada

General Electric Co püüab investorite kahtlusi hajutada ning kinnitas, et aasta kasumiprognoos jääb muutmata ning esimese kvartali tulemused vastavad samuti ettevõtte poolt varem prognoositule, kirjutab The Wall Street Journal.

Enroni finantsskandaaliga seoses on ka paljud General Electricu aktsionärid avaldanud kartust, et kontserni suurus ja komplekssus raskendavad rahandusasjade kontrollimist.

'Esimesest kvartalist on möödas vaid viis nädalat, kuid juba võib kinnitada, et arengud on olnud just sellised nagu me ootasime, ' kinnitas General Electricu juht Jeffery Immelt.

Immelt kinnitas, et kontserni esimese kvartali aktsia kohta teenitav kasum vastab või isegi ületab pisut prognoositud 34 sendi taset.

General Electric ootab käibe kasvuks 3?5 protsenti, tööstuse harus vähemalt 10%.

Mullu teenis General Electric esimeses kvartalis kasumit 2,57 miljardit dollarit (46,26 mld krooni) ehk 26 senti aktsia kohta. Kontserni käive oli 30,49 miljardit dollarit (548,8 mld krooni).

Kogu sellelt aastalt ootab Immelt 17?18 protsendilist kasumi kasvu ehk kasumiks aktsia kohta peaks kujunema 1,65?1,67 dollarit.

Seatud eesmärgi loodab General Electric osaliselt saavutada läbi jätkuvate ülevõtmiste ning produktiivsuse suurendamise.

Hetkel kuum