Peeter Stamberg • 21. mai 2002 kell 8:00

Terrorihirm ja nõrk majandusnäitaja viisid USA aktsiaturud langusse

USA aktsiaturgudel lõpetati eile kauplemispäev miinuses, sest oluline majandusnäitaja oli nõrk ja valitseb uus hirm terrorirünnakute ees.

Möödunud nädalal viiel päeval järjest tõusnud ja nädalaga 8,8 protsendi võrra kerkinud tehnoloogiaettevõtteid sisaldav Nasdaq <GR#US.^IXIC> kukkus eile 2,3 protsendi võrra, jäädes napilt üle 1700 punkti joone.

Kvaliteetaktsiaid sisaldav Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI> langes 1,2 protsendi ja laiem S P 500 <GR#US.^SPC> 1,3 protsendi võrra.

Aktsiate langusele aitas kaasa USA asepresidendi Dick Cheney sõnavõtt pühapäeval, kus ta ütles, et uued rünnakud USA vastu on ?peaaegu kindlad?.

Negatiivseid teateid tuli ka majanduse üldise seisukorra kohta. The Conference Boardi juhtiv majandusindeks langes aprillis 0,4 protsendi võrra, mis oli esimene langus alates septembrist.

Kui üldiselt aktsiate hinnad langesid, siis kerkimas olid kullaga seotud aktsiate hinnad. Barrick Gold kerkis 2,4% ja Newmont Mining 2,4% võrra. America Stock Exchange Gold Bugs indeks kerkis 10% võrra

Hetkel kuum