Ülo Toomsalu • 16. oktoober 2002 kell 6:02

EPL: Võimuparteide kulud ületavad valimiseelarve

Konkureerivad parteid peavad Keskerakonna ja Reformierakonna valimiskampaania eelarvet väljaöeldust suuremaks.

Keskerakonna ametlikult välja öeldud valimiseelarve on viis kuni seitse miljonit krooni ning erakonna peasekretär Küllo Arjakas möönis, et valimiste lõpuks võib see number suurem olla, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ka Reformierakonna 5,3 miljoni kroonine eelarve võib peasekretär Eero Tohveri hinnangul natuke suureneda. Kummagi erakonna esindajad ei öelnud täpseid numbreid, viidates sellele, et kulud ja tulud selguvad alles pärast valimisi.

Ametlikult on suurim kampaaniaeelarve Res Publical ? seitse miljonit krooni. Samas hindavad suuremate erakondade esindajad valimiskampaania aktiivsuse põhjal suurimaks Keskerakonna eelarvet ega usu, et sellise kampaania läbiviimine oleks võimalik seitsme miljoni krooniga.

?Välja öeldud eelarvete põhjal peaks Res Publica kampaania olema kõige kallim,? ütles Res Publica üks esinumbreid Tõnis Palts. ?Linnapildis näha olevate meediapindade hulk ja telereklaamide maht aga räägivad risti vastupidist keelt.?

Res Publica meediajuht Allar Tankler pakkus Keskerakonna kampaania maksumuseks 12-15 miljonit krooni.

Isamaaliidu peasekretär Heiki Kivimaa ütles, et tema ei oskaks seitsme miljoni krooniga nii ulatuslikku kampaaniat teha nagu Keskerakond. ?Ju nemad siis oskavad,? lisas Kivimaa.

Hetkel kuum