Ülo Toomsalu • 14. november 2002 kell 6:49

EPL: Haiglatel jätkub üle mitme aasta raviraha

Lisaeelarvest haiglatele eraldatud raha ja senisest oskuslikum majandamine võimaldavad aasta lõpus teha plaanitud operatsioone.

Tartu Ülikooli kliinikumil jääb ajaressurssi haigekassalt saadud rahaga võrreldes isegi väheseks, mistõttu kõrva-, nina- ja kurguarstid hakkasid järjekordade lühendamiseks patsiente ravima isegi nädalavahetustel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haigekassa Tartu osakonna direktori Maive Ketsi sõnul kaalub kliinikum ka naistearstide rakendamist nädalavahetusteks. ?Praegu on vastuvõtu suurendamist piiranud kabinettide vähesus,? tunnistas Kets.

Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse liikme Jaak Tälli sõnul pole haigla eelarve lõhki läinud seetõttu, et raviteenuste mahtu on täpselt planeeritud kevadest peale.

?Lisaeelarve ei puuduta meid sel määral, kui lootsime,? tõdes ta, ?aga elu on õpetanud, et haigekassaga seonduvale ei saa sada protsenti kindel olla.?

Harju ja Tartu haigekassa juhtide hinnangul ei tohiks haiglad tänavu rahapuuduse taha pugeda, seda enam, et lisaraha saadakse kätte tavalisest varem.

Hetkel kuum