Ülo Toomsalu • 16. detsember 2002 kell 6:02

PM: Sangar on Eesti teksaturul väike tegija

Eestis müüdavatest teksariietest moodustavad kodumaise suurima teksatootja Sangari püksid-seelikud-jakid vaid mõne protsendi.

Sangaris toodetakse aastas umbes 38 000 teksariidest eset, millest Eestisse jääb kaks kolmandikku, ülejäänud valmib Tartus asuvas tehases aga allahankena ning rändab välisturgudele, kirjutab Postimees.

Sangari turundusdirektori Triin Anette Kaasiku sõnul rahuldab neid selline tulemus ning arvestades, et firma töötab praegu täisvõimsusel, ei ole neil kavas ka oma turuosa suurendamisse väga palju panustada.

«Meie põhilise toodangu moodustavad praegu ikkagi meeste päevasärgid,» lausus ta. Sangar teeb küll järjepidevalt tööd selle nimel, et oma casual-kollektsioone mitmekesisemaks ja paremaks muuta. Firma turuosa sellega kohe muidugi ei suurene.

Turuosa suurendamiseks on Kaasiku sõnul siiski mitmeid võimalusi alates agressiivsest reklaamikampaaniast ja lõpetades soodusmüügipakkumistega ning teoreetiliselt oleks seda võimalik ka saavutada.

Praegu maksavad Sangari teksariided kauplustes 500 ja 600 krooni ringis, millega kuulutakse keskmise hinnaklassi sekka.

Kaasiku väitel ei saa hinna alandamiseks teha mööndusi kvaliteedis, mida odavama toorme kasutamine paratamatult endaga kaasa tooks. Turundusdirektori kinnitusel tahetakse säilitada ja parandada oma praegust usaldusväärse rõiva mainet ning mitte kuuluda odavate riidevalmistajate hulka.

Tallinna Kaubamaja kategooriajuhi Janek Jõgi sõnul võiks Sangari teksariiete läbimüük olla suurem, kui firma vabaneks talle varasemast külge jäänud ebakvaliteetsete riiete tootja mainest. «Hinnaklassilt on Sangari riided soodsad. Seetõttu ei ole nende maksumus kindlasti läbimüügil takistuseks,» lausus ta.

Hetkel kuum