Raivo Sormunen • 17. detsember 2002 kell 22:00

Investorid jäid Hansa strateegiaga rahule

Eile avaldatud Hansapanga 2003. aasta strateegiaga jäid investorid tõenäoliselt rahule, kuna aktsia tiksus päeva lõpus omadega 0,9 plussi ning sulgus 246,75 kroonil ehk vaid veidi üle kahe krooni madalal oma kõigi aegade kõrgeimast sulgemistasemest.

Ehkki pank alandas oma 2003. aasta strateegias omakapitali tootluse (ROE) eesmärki 25-lt 20ni ei peaks see investoreid suurt rõhuma, kuna see on tingitud panga küllalt tagasihoidlikest dividendidest. Panga teenitavale puhaskasumile nähakse seega efektiivsemat rakendust, millest järeldub, et pangal on endiselt plaanis kiirelt edasi kasvada.

Grupi tegevus(kasumi) kahekordistamist lubas pank investoritele sel aastal juba neljandat aastat järjest. Arvestades, et panga selle aasta tegevuskasum ulatub umbes 1,9 mld kroonini tähendaks see 2006. aastaks juba ligi 4 mld kroonist tegevuskasumit.

Hansapanga strateegia avaldamine kiskus kauplemise börsil taas ühte auku. Ligi pool börsil tehtud tehingust ja neli viiendikku koondkäibest tuli tehingutest Hansapanga aktsiatega.

Veidi liikus päevaga ostuäär ja aktsiahind ülespoole ka Saku Õlletehase aktsial, mis teatas eile, et on alustanud oma efektiivsuse tõstmiseks koostööd sarnaselt Sakuga Baltic Beverages Holding kontserni kuuluva Aldaris ja Svyturys-Utenos Alus õlletehasega. Väärtpaber lõpetas päeva 63,37 kroonil ehk 0,5 plussis. See aitas tõusta Äripäeva tööstusindeksil eile esimest korda viimase nelja ja poole aasta jooksul üle 70 punkti.

Hetkel kuum