Ülo Toomsalu • 13. märts 2003 kell 5:54

EPL: Toll seostab keskerakondlast Beloussovit piraatkaubaäriga

Tolliamet seostab seni tabatud suurima piraatkaubalaadungi veoga Aleksandr Beloussovit, kes on Tallinna linnavolikogu ja Keskerakonna liige.

?Selline versioon on meil töös,? kinnitas tolliameti pressiesindaja Aivar Pau Eesti Päevalehe päringu peale. ?Kahtlustame tõesti, et selle äri taga on Beloussov.?

Mullu augusti lõpul pidas toll Tallinna lennujaamas kinni lennukiga IL-76 Hiinast Venemaale jõudma pidanud kauba ? 31,2 tonni dresse, kampsuneid, jopesid, nokkmütse, hommikumantleid ja rahakotte, mis olid pakitud nelja konteinerisse.

Laadung oli nii suur, et tollitöötajail kulus esemete ükshaaval ülelugemiseks kolm tööpäeva.

Eksperdid tuvastasid, et sellest kaubast umbes viis tonni ehk 17 545 eset on võltsitud, ülejäänud asjadel kaubamärki polnud. Suurel osal piraatkaubal olid tuntud kaubamärgid Reebok, Adidas, Esprit, Gucci või Boss.

Kauba tellijaks oli saatedokumentides märgitud üks USA-s registreeritud offshore-firma, mille omanik või üks omanikest on väidetavalt Beloussov.

Beloussovilt eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Sama firma tellimusel on ka varem Hiinast Tallinna kaudu Venemaa turule läinud juba mitu lennukitäit kaupa.

Tolliametnike imestuseks tuli pärast viimase saadetise arestimist nende juurde siis juba Tallinna Ida politseiosakonna kriminaaltalituse komissari kohalt skandaalide tõttu lahkunud Aivar Krusta, kes nõudis kauba aresti alt vabastamist.

?Tal ei olnud mingeid dokumente, et ta seda firmat esindab,? ütles Aivar Pau. ?Krusta käitus väga bravuurikalt ja õpetas, kuidas peame oma tööd tegema.?

Praegu on tolliamet algatanud äravõetud kauba tellijate karistamiseks väärteomenetluse, kuid ameti teatel on veel õhus ka kriminaalmenetluse algatamine.

Hetkel kuum