30. mai 2003 kell 8:36

Citigroup ootab järsku rahvusvaheliste opertatsioonide kasumikasvu

Citigroup ootab rahvusvaheliste opertatsioonide järsku kasumikasvu, kirjutab Wall Street Journal.

Citigroup ootab, et nende rahvusvaheline kasum kasvab alates 2004. aastast umbes 20% aastas.

'Tõeline pikaajalise kasvupotentsiaal on rahvusvaheline,' ütles panga globaalse tarbijaäri president Bob Willumstad neljapäeval investoritele presentatsiooni tehes.

Citigroupi rahvusvaheline tarbijaäri võib kasvada 20%, arvestamata ülevõtmisi. Willumstad ütles, et oleks väga õnnelik, kui Põhja-Ameerika tarbijaäri (jaepangandus) jätkaks 15% kasvuga aastas.

Ta lisa, et 2005. aastaks peaks kasum jõudma 13,5 mld dollarile (180 mld kroonile). See kasuminumber ei sisalda võimalike ostude mõju.

Citigroupi globaalne tarbijaäri üksus, kuhu kuuluvad ka krediitkaardioperatsioonid ja kontorivõrk, teenis 2002 aastal 8,2 mld dollarit kasumit. Üksuse kasum moodustas 59% panga kogukasumist.

Pank plaanib laiendada jaepangandusoperatsioone Venemaal, Poolas ja Kesk-Euroopas, nagu ka Hiinas, Indias ja Taiwanil. Vaatamata majanduse olukorrale nähakse suuri kasvuvõimalusi ka Brasiilias ja Jaapanis.

Citigroup plaanib tuua kolmandas kvartalis Hiina ja Venemaa turule krediitkaardid. Tarbijakrediitide äri plaanitakse laiendada Indias ja ümber korraldada Jaapanis, kus pank müüs hiljuti kinnisvaralaenude äri.

Hetkel kuum