Ülo Toomsalu • 25. veebruar 2004 kell 6:16

PM: Ravimispetsialist asub piimaga Euroopa Liidu turgu vallutama

Riigi ravimipoliitika esispetsialist Kadi Lambot peab lähema kolme aasta jooksul viima Tallinna Piimatööstuse toodangu Euroopa turule.

Tallinna Piimatööstus omab küll eurotunnustust, kuid ekspordi osa ettevõtte käibest on jäänud marginaalseks, küündides maksimaalselt paari protsendini, kirjutab Postimees.

Eelmise sajandi teises pooles aktiivselt laienenud piimatööstus asus toona küll Tallinna äärelinnas, kuid praeguseks atraktiivseks ärikeskuseks kujunenud asukohta ei peeta enam tööstusele kõige paremaks.

Kadi Lambot on ise viimased aastad tegutsenud ravimialal - nii erafirmas kui ka riigistruktuurides. «Eks ta tõsi on, et toiduainetega olen ma väga vähe kokku puutunud, kuid küllap olid minu plussideks kogemused nii riigi- kui ka erasektoris,» lausus Lambot.

Tema asumist piimatööstuse juhi kohale hoiti avalikkuse eest varjus ning avalikult teatati sellest alles esmaspäeval, uue juhatuse esimehe esimesel tööpäeval.

Lamboti kinnitusel on tema peamisteks ülesanneteks viia piimatööstus edukalt Euroopa turule ning valmistada ette selle võimalik kolimine. «Viimane on esialgu siiski teoreetiline plaan ning mingeid tähtaegu ega asukohti kolimisest rääkides veel öelda ei saa,» märkis Lambot.

Ühe võimaliku tulevase asukohana nähakse tööstusele Tallinnast kümmekonna kilomeetri kaugusel asuvat Jürit, kuhu mullu kolis ka kommivabrik Kalev. Mõlema ettevõtte suuromanikuks on Oliver Kruuda.

Kui praegu ulatub ettevõtte ekspordi osakaal käibes vaevalt paari protsendini, siis lähema kolme aasta jooksul võib ekspordi osakaal Lamboti sõnul suureneda kümnendikuni. Esialgu näeb ta eksporttoodetena juba tootmises olevaid kaupu. «Silmas peame oma kohupiimasid, mahlu ning suitsujuustu,» lausus Lambot.

Hetkel kuum