15. märts 2004 kell 12:08

Euroopa aktsiaturgudel hinnalangus jätkus

Euroopa aktsiaturgudel jätkus täna hinnalangus, languse eesotsas olid USAsse eksportivad DaimlerChrysler ning Thomson, teatab Bloomberg.

Hispaania aktsiaindeks IBEX kukkus 2,8 protsenti, mis on selle suurim kukkumine viimase 10 kuu jooksul. Kokku on indeks kolme päeva jooksul kaotanud 5,6 protsenti oma väärtusest. Börsilanguse oluliseks põhjuseks oli parlamendivalimiste tulemused, mille võitsid sotsialistid. Riigi suurima panga, Santanderi aktsia kukkus 3,3 protsenti 8,54 euroni, Hispaania suurim telefonikompanii Telefonica aktsia kaotas 2,6 protsenti oma väärtusest ja maksis keskpäeval 12,28 eurot.

Suuremateks kaotajateks olid dollari kursi languse tõttu ka suured eksportijad, kes saavad suure osa oma tuludest Põhja-Ameerikast. Nii langes DaimlerChrysleri aktsia hind 1,8 protsenti 33,98 euroni. Thomson, kes USAs telerite müügi on turuliider, aktsia hind langes keskpäevaks 2,6 protsenti 14,77 euroni. Maailma suurim keemiatööstusettevõte BASF AG aktsia hind langes 0,9 protsendi võrra 41,63 euroni. BASF saab veerandi müügituludest Ameerika Ühendriikidest.

Hetkel kuum