Ülo Toomsalu • 17. märts 2004 kell 6:07

EPL: Keskerakond vabastas Lauri Laasi juhatusest

Keskerakonna juhatus vabastas eile ametist aseesimehe Lauri Laasi, kes saatis parteikaaslastele Sven Mikserit ja Peeter Kreitzbergi kritiseerivaid postkaarte.

Laasi asemel kinnitati uueks juhatuse liikmeks Vladimir Velman.

Laasi palus end ise vabastada partei juhatuse liikme kohustustest kirjas, kus tunnistas, et saatis kriitikakaardid erakonnakaaslaste postkastidesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Käesolevaga tunnistan 13.03.2004. aastal 130 Kesk- erakonna liikme postkasti jõudnud postkaardi autorlust. Kinnitan, et peale minu ei olnud keegi seotud postkaardi idee ja valmimisega,? seisab Laasi saadetud kirjas, kelle valis suvisel kongressil Edgar Savisaar Enn Eesmaa kõrval teiseks aseesimeheks. Peale erakonna ase- esimehe ameti on Laasi ka Kristiine linnaosa vanem.

?Kahetsusväärne on, et minu tegevuse tõttu on postkaartide valmistamise kahtlus langenud mitmetele erakonna auväärsetele ja tunnustatud liikmetele. Vabandan nende inimeste ees ja samas loodan kogu südamest, et seoses minu avaldusega vabanevad need inimesed ka alusetutest kahtlustest,? jätkab Laasi.

Juhatuse liikmetele teadaolevalt on pilkekaartidega seotud Savisaare soosik europarlamendis Mart Viisitamm. Savisaar ei soovinud sel teemal juhatuses rääkida. Pühapäevasel volikogul oli ta pilkekaardid hukka mõistnud. Viisitamm tunnistas juhatuses, et tema oli trükised vaid ära toonud.

?Tulenevalt eespool toodust palun vabastada mind Eesti Keskerakonna juhatuse liikme kohustest,? lõpetab Laasi.

Hetkel kuum