Virumaa Teataja: Inkassofirma nõue kogub Tsentrumi kohale pilvi

09. juuli 2004, 09:17

Võlgade sissenõudmisega tegelev Julianus Inkasso avalikustas, et Rakvere keskväljaku esindushoone omanik Tsentrum Invest ei täida oma kohustusi nõuetekohaselt.

Julianus Inkasso ärinõuete osakonna juhataja Tarvo Rahumägi pole rahul Tsentrum Investi võetud kohustuste täitmisega. ?Tsentrum ei taha headest äritavadest kinni pidada,? süüdistas ta Rakvere firmat ja lisas, et Tsentrum Investi nõukogu esimees Jaak Kuusk on neile tuntud ja lisaks seotud teistegi Julianuse huviorbiidis olevate firmadega, kirjutab Virumaa Teataja.

Jaak Kuusk ja Tsentrum Investi nõukogu liige Jaakko Kuusk peavad aga Julianuse käitumist arusaamatuks, sest inkassofirma pole ise kohal käinud olukorda uurimas.

Kuuskede sõnul on tegemist vana pahandusega aastatagusest ajast, mil Tsentrumit ümber ehitati. Tekkis oht, et peatöövõtja TRK Ehitus ei suuda maksta alltöövõtjale, OÜ-le Vesperos. Viimase hooleks oli uste-akende paigaldamine ning tihendamine. Tsentrum võttis enesele kohustuse Vesperosega ise arveldada.

?Aga alates läinud juunist pole me Vesperose mehi näinud, osa nende tööst on lohakalt tehtud, lisaks on paigaldamata üks uks teisel korrusel,? rääkis Jaak Kuusk.

Julianus Inkasso andmeil on Tsentrum Invest maksuametile 112 000 krooni võlgu, maksehäireid on esinenud pankadega suhtlemisel. Julianus Inkasso mais antud hinnangu kohaselt on Tsentrum Invest probleemne võlglane.

Jaak ja Jaakko Kuusk tunnistavad, et Julianus Inkasso musta nimekirja sattumine madaldab nende firma mainet ebasobival ajal. Nimelt kavandatakse Tsentrumile juurdeehitust, mille tarvis on vaja suhelda uute äripartneritega. Juuni alguses kirjutas Virumaa Teataja, et AS Tsentrum Invest kavatseb Tsentrumi uue osa ehitamiseks kulutada umbes 13,5 miljonit krooni, kasvatades nii hoone mahu praeguselt 6000 ruutmeetrilt 8600-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing