Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2004 kell 6:16

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kodanikuportaali eesti.ee lisanduvad lähikuudel karistus-, kinnistus- ja rahvastikuregistri ning autoregistrikeskuse teenused.

Kui kaks aastat tagasi müüdi Eestis aastas 8000?10 000 sülearvutit, siis tänavu loodetakse müüa vähemalt kolm korda rohkem.

Järvamaal asuva Väätsa prügila nõukogu otsustas reedesel koosolekul, et alates tuleva aasta 1. jaanuarist tõuseb vastuvõetavate olmejäätmete hind viiendiku võrra.

Ida-Virumaa Päite ja Vaivina küla piirkonda hakatakse järgmise aasta kevadel ehitama 28 tuulikust koosnevat tuuleparki koguvõimsusega 56 megavatti. Projekti kogumaksumus on umbes miljard krooni.

Postimees:

Eesti eurovolinikukandidaat Siim Kallas läbis eile Brüsselis edukalt enam kui kolm tundi väldanud eurosaadikute ristküsitluse, mille peavad läbi elama kõik tulevase Euroopa Komisjoni presidendi meeskonnaliikmed.

Enam kui sadakonnast lubadusest Keskerakonna ja Reformierakonna poolt Tallinna valitsemiseks kahe aasta eest sõlmitud koalitsioonileppes hakkab enim silma võimuliidu hättajäämine teede ja ujulate rajamisel.

Täna avalikustavad Tallinna uue võimuliidu autorid oluliste ametikohtade jagamise kokkuleppe, mille järgi saab Reformierakond lisaks senistele postidele Mustamäe linnaosavanema tooli.

Tallinna linnavalitsus küsib jalgrattaid punaseks värvinud ja rattalaenutuspunkte rajanud, kuid need siis hooletusse jätnud Prussakovi-nimeliselt rattaühingult selleks antud raha tagasi.

SL Õhtuleht:

Politsei ei alustanud Tallinna Diagnostikakeskuse avalduse alusel Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti suhtes kriminaalasja.

Pärnu Postimees:

Üle aastate vihmaseim suvi tõi Tootsi turbatööstusele ainult muret, sest ilmad lubasid rabast üles võtta 135 000 tonni turvast, mis moodustab 30 protsenti plaanitust. Turbafirma hakkab esimest korda oma tegevusaja jooksul tootma ka hakkpuitu.

Hetkel kuum