Euroopa börsid: Ericsson kardab kasvu pidurdumist, aktsia kiires languses

22. oktoober 2004, 12:58

Euroopa börsidel on täna languses maailma suurim mobiilside võrguseadmete tootja Ericsson, kes teatas müügikasvu pidurdumist.

Rootsi kompanii sõnul on mobiilside operaatorite investeeringute mahud vähenemas ning turg on tagasi jõudmas normaalsesse kasvufaasi. Järgmisel aastal sektori nõrka kasvu (2-5%) ootava Ericssoni aktsia oli kella 12:30-ks taandunud Stockholmi börsil 5,8%, tasemeni 21,20 Rootsi krooni.

Oma neljandat järjestikust kvartalikasumit näidanud ettevõtte teatas oma kvartaliraportis, et kolmandas kvartalis langes tellimuste maht võrreldes teise kvartaliga 12% võrra.

810 mln Ericssoni aktsiat omav investeerimisfirma Investor AB aktsia on uudise peale vajunud 1,9%, tasemeni 79 Rootsi krooni.

Üle kümnendikust kolmanda kvartali käibekasvu (tasemeni 45,9 miljardit Rootsi krooni) ning kerget kasumikasvu (956 miljonilt Rootsi kroonilt 1000 miljonini) näidanud veokitootja Volvo aktsia on seevastu näidanud 2,5% kosumist, tasemeni 298,50 Rootsi krooni.

Euroopa börsidel teevad täna maailma suurima kaevandaja BHP Billiton eestvedamisel ilma toormaterjalide tootjad, kuna suurfirma sõnul on Hiina tugev nõudlus kaupade järele tõenäoliselt jätkusuutlik.
?Kasv Hiinas jätkub tugevam kui teistes regioonides ja me oletame, et nõudlus metalliaktsiate ja toormaterjali järgi püsib tugev,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Bank Hofmann AG fondijuht Frank Hogg.

BHP Billiton aktsia oli keskpäevaks kosunud 0,6%, tasemeni 571 penni.
Maailma suuruselt teine rauamaagi kaevandaja Rio Tinto Group aktsia on hinnale lisanud 1,2% ja maailma suurim terasetootja Arcelor SA 1,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing