Ministrid leppisid kokku ehitusturu ühtlustamises

ÄP 02. november 2004, 00:00

Eesti delegatsiooni juhi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Signe Ratso sõnul sisaldab tegevuskava rida konkreetseid ettevõtmisi. ?Kavas on luua Põhjamaade ja Balti riikide ehitusturgude reegleid koondav ühtne andmebaas. Näiteks hankepakkumisi, tehnilisi tingimusi ning muud asjakohast infot sisaldama hakkav elektrooniline keskkond peaks hõlbustama eelkõige väikese ja keskmise suurusega ettevõtete võimalusi piiriüleseks tegevuseks,? lausus ta.

Tegevuskava raames tehakse riikide seaduste võrdlev analüüs, mille tulemusel soovitakse ühtlustada ehitusturgu reguleerivaid nõudeid ja õigusakte. Kavas on välja töötada ehitusvaldkonna kvalifikatsiooni- ja kompetentsinõuete ühtne hindamissüsteem.

Signe Ratso hinnagul võimaldab eri riikide ehitusturge kaitsvate takistuste eemaldamine ja konkurentsi tugevdamine alandada ka viimastel aastatel kiiresti kasvanud ehitushindu.

Põhjamaades, Balti riikides ja Poolas elab kokku 70 miljonit inimest. Piirkonnas ehitatakse igal aastal ligi 200 000 uut eluruumi, elamispindade renoveerimistööde maht on vähemalt 17 miljardit eurot. Aasta jooksul lisandunud uusehitiste ja renoveeritud kinnisvara väärtus ületab 70 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing