Uued pesumasinad sisaldavad hõbedat

Veikko Normann 18. november 2004, 00:00

Juba ammu on hõbedat kasutatud meditsiinis, köögitarvikute tootmises ning vee säilitamisel. Seda kõike just seetõttu, et see hinnaline metall omab steriliseerivat ja ebameeldivat lõhna eemaldavat mõju. Teadaolevalt hävitab hõbe 650 liiki baktereid, olles toksiline kahjulike mikroorganismide suhtes, kuid täiesti ohutu nii inimese kehale, toiduainetele kui ka kangale.

Viimased tehnoloogia edasiarendused on tingitud eelkõige tarbijate suurenenud nõudlusest tervislike toodete järele. Samsung Electronics kasutab tarbijate eest hoolitsemiseks Silver Nano tehnoloogiat peaaegu kõikides kodumasinates. Nii võib öelda, et ühelt poolt tarbijate nõudlus ning teiselt poolt firma huvi vastata tarbijate ootustele on andnud tõuke hõbedat sisaldavate toodete lisandumisele.

Kuna naturaalsel kujul hõbedal ei ole pesumasinas erilisi võimeid, kasutatakse uue tehnoloogia puhul hõbeda elektrolüüsimist. Elektrolüüsi abil tekkinud 400 miljardit nanomeetrist hõbedaiooni tungivad sügavale pestavasse kangasse, et avaldada riietele maksimaalset steriliseerivat mõju ning antibakteriaalset toimet.

Nanotehnoloogia näol on tegemist molekulide ja aatomite osakestega, mille mõõtu arvestatakse nanomeetrites (üks miljard osa meetrist). Selliste mõõtude juures on hõbedaioonide kangaläbivusvõime väga kõrge.

Samsungi Silver Nano pesumasinas on 99,9% puhtast hõbedast plaat, mis pesu ja loputuse vältel toodab ja saadab välja hõbedaioone.

Hõbedaioone jätkub pesumasinas normaalse kasutamise puhul kümneks aastaks. Üldjuhul peetaksegi kodumasina elueaks keskeltläbi 10 aastat, mille jooksul see kahtlemata vananeb ka moraalselt.

Hõbepesu avaldab desinfitseerivat mõju mitte üksnes kangale, vaid ka kõigile pesumasina sisemistele osadele. Alati pärast pesu jääb pesumasinasse mingi kogus vett, mis kipub eritama paha lõhna. Kuna uue pesumasina puhul on vesi hõbedaioonidega seotud, takistab see ebameeldiva lõhna teket.

Hõbepesu hävitab peaaegu kõik bakterid ning jätab kangale kuni kolmekümnepäevase antibakteriaalse kaitse. Samsungi pesumasin kaitseb tundlikku nahka ning aitab vältida allergia teket, sest kangas on kaitstud bakterite vastu.

Ühe väga tähtsa omadusena võib veel välja tuua Samsungi Eco Silveri pesumasina energiasõbralikkuse. Uus tehnoloogia võimaldab hävitada bakterid keetmiseta ? energia sääst on märgatav. Hõbedaioonid steriliseerivad särke, beebiriideid ning pesu samal tasemel, nagu seda tehtaks 150 kraadil keetes.

Eco Silver pesu puhul on 92% suurem energia sääst kui 95 oC pesul ? keetmise vajaduseta hoitakse kokku nii aega kui ka energiat. Samuti saab ideaalse pesutulemuse õrnale pesule, mida ei tohi keeta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing