VW Golf valiti Eesti aasta autoks 2005

Tõnu Tramm 03. detsember 2004, 00:00

VW Golf teenis Tehnikamaailma eestvedamisel korraldatud aasta auto konkursil 121 punkti, ehk 20 ajakirjanikust 15 andis maksimumhääle talle.

Teisele kohale jäi 78 punktiga BMW 1-seeria, vaid kaks punkti väiksema tulemusega platseerus kolmandale kohale Peugeot 407. Pisut üllatuslikult jäi 47 punktiga viimaseks Opel Astra. ?ürii hinnangul suuresti põhjuseks tõsiasi, et võistlus lõppvooru pääsenud autode seas oli suhteliselt tasavägine ning kõik autod olid omamoodi head. Astra puhul sai määravaks asjaolu, et ehkki auto välimuses on toimunud suured muudatused, ei anna uuendused tunda auto tehnilises pooles. Näiteks manuaalkäigukastil on veel arenguruumi, samuti jättis Sauga ringrajal soovida auto teelpüsivus. Astra kippus kurvides muutuma liiga ülejuhitavaks. Golfi puhul toodi esile aga eeskätt tema häid sõiduomadusi ja juhimugavust, hinna ja kvaliteedi suhet ning laia mudelivalikut. Miinuseks oli Golfi puhul nii sisemise kui ka välise disaini suhteline tagasihoidlikkus, mille aga ilmselgelt kaaluvad üle sõiduomadused.

Euroopa aasta auto valimisel saavutas esikoha Toyota Prius, mis Eesti aasta auto konkursil jäi napilt esikuuikust välja. Põhjuseks tõsiasi, et kuigi auto on tehniliselt arengult nähtus omaette, on tema ostjaskond Eestis siiski suhteliselt väike. Siiani on siin müüdud vaid kümmekond Priust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing