Ülo Toomsalu • 14. detsember 2004 kell 6:23

Pärnu PM: Purunenud hakkemasin tappis kabiinis töötanud operaatori

Ööl vastu pühapäeva purunes Tootsis Väike-Maarja osaühingu Reinpaul hakkemasin, mille üks tükke lendas läbi kabiini klaasi ja tappis operaatori.

Scania veoautol paiknev teisaldatav masin valmistas hakkpuitu Tootsi katlamajale, sest viletsa suve tõttu ei jätku katlamaja tööshoidmiseks turvast ning sellele tuleb hakkpuitu lisada, kirjutab Pärnu Postimees.

Hakkemasinal töötas vahetustega kaks meest: Toivo Danilov ja Janek Lõomets.

Lõomets rääkis, et muidu ööbisid nad ühiselamus, ööl vastu pühapäeva oli neil aga kavas masin teisele kohale paigutada ning sellele hooldust teha. Seepärast oli ta veoauto kabiinis tukastanud, oodates, kuni paarimees sellel paigal töötamise lõpetab.

'Äkki käis kõva mütsatus ja tassid laual klirisesid,' meenutas Lõomets oma ärkamist.

Välja minnes nägi ta, et jäätmelont oli kusagile hoopis kadunud ning masin põles. Kui masin kustutatud ja süüde välja lülitatud, selgus, et Toivo Danilovit ei ole enam elavate kirjas.

Pärnumaa tööinspektsiooni juhataja kohusetäitja Märt Nael ütles, et tegemist on tänavu esimese Pärnu maakonnas surmaga lõppenud tööõnnetusega

Nael nentis, et tegemist on erakordse juhtumiga, mille tekkepõhjuste selgitamine võtab ilmselt pikka aega, nõuab analüüse ja ekspertiise. Pole välistatud, et õnnetuse põhjustas metalli väsimine, aga lõpliku vastuse annavad spetsialistid.

Nagu Lõomets jälgede järgi oletas, tabas üks mitmekilone metallitükk diiselmootori väljalasketoru, lüües selle mõlki, põrkas seejärel vastu summutit, väänates selle kõveraks, ning lendas alles sealt riko?etiga üles, purustades kabiini akna ning saades saatuslikuks operaatorile.

Hetkel kuum