Hewlett Packard investeerib 3 miljardit USD serverite arendusse

20. detsember 2004, 13:03

Hewlett Packard investeerib täiendavad 3 miljardit dollarit Itanium 2-põhiste Integrity serverite arendusse, teatas ettevõte.

Investeeringutega parandatakse rakenduste käideldavust ning uuendatakse ja disainitakse virtualiseerimislahendusi.

HP teatas, et plaanib järgmise kolme aasta jooksul investeerida üle 3 miljardi USD saavutamaks Intel Itanium 2-põhiste HP Integrity serveritega turul liidripositsiooni, kus hetkel valitsevad RISC protsessorid. Investeering suunatakse uuringutesse ja arendustegevusse, serverite ja süsteemide tarkvara arendusse, partnerite poolt pakutavatesse rakendustesse ning müügi- ja turundustegevusse.

?See investeering näitab HP pühendumist koostööle Inteliga ja ühiselt arendatud Itanium 2 arhitektuurile.? selgitas arenguid Hewlett Packard OY Eesti filiaali juhataja Endo Viires.

HP eesmärgiks on kasvatada Itanium-põhiste Integrity serverite müüki järgmise aasta lõpuks vähemalt poole võrra ning 2006. aasta lõpuks 70%.

?Kuna HP ja Intel jätkavad investeerimist serverite uuendustesse ja Itaniumi, saab Integrity serveritest järgmise dekaadi jooksul klientidele konkurentsivõime seisukohalt äärmiselt vajalik lahendus,? ütles HP juht Carly Fiorina. ?Koos Inteliga oleme võtnud kindla suuna Itaniumi ja Integrity serverite kujundamiseks serveriplatvormiks, mis täidab meie klientide kõige keerulisemaid vajadusi.?

HP ja Intel planeerivad teha investeeringuid sõltumatute tarkvaratootjate rakenduste valiku laiendamiseks Integrity serveritel ja programmide turuletuleku soodustamiseks. Rakendusi on täna kokku rohkem kui 2900 ning prognooside kohaselt kasvab nende arv 4500-le.

?Oleme arendanud partnerite poolt pakutavate rakenduste ja lahendustega Integrity serveritele tugeva positsiooni. Edaspidi keskendume rohkem täielike rakenduskeskkondade pakkumisele erinevates võtmevaldkondades, mille hulka kuuluvad telekommunikatsioon, finantsteenused, riigisektor, tervishoid ja tootmine,? ütles HP Ärikriitiliste Serverite grupi juht Rich Marcello.

HP jätkab suurte investeeringutega ärikriitiliste keskkondade süsteemitarkvarasse, olles ainus nelja operatsioonisüsteemi toetava platvormi tootja. UNIX-i süsteemide turuliidrina jätkatakse HP-UX 11i arendamist, samuti jätkub koostöö Microsoftiga Windows Server 2003 ja SQL Serveri osas. Eraldi on alustatud tööd Linuxi optimiseerimiseks Integrity serveritel.

HP pakub tehnoloogilisi lahendusi nii eratarbijale kui äri- ja avaliku sektori organisatsioonidele üle maailma. HP poolt pakutav hõlmab IT infrastruktuuri, personaalarvuteid ja lisaseadmeid, globaalseid IT teenuseid ning pildindus- ja printimislahendusi. Käesoleva aasta 31. oktoobri seisuga oli HP eelmise nelja kvartali kogukäive 79,9 miljardit USD.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing