Viljandi tegi jõuluajal parkimise trahvivabaks

22. detsember 2004, 09:21

Viljandi linnavalitsus tuli vastu ettevõtjate palvele ning otsustas esmaspäeval, et 6. jaanuarini ei tehta kesklinnas parkimistrahve, kirjutas Sakala.

Linnapea Malle Vahtra rõhutas, et tasulise parkimise ala kaotamiseks seda nimetada ei saa, sest senine kord jääb siiski kehtima ja autojuhid peavad parkimist reguleerivate märkidega endistviisi arvestama.

«Kui aga keegi eksib, siis rahalist karistust talle ei määrata,» ütles ta. «Rikkujale jäetakse tuuleklaasile vaid meeldetuletus.»

Vahtra avaldas lootust, et nii linnakodanikest kui külalistest roolikeerajad näitavad üles viisakust ega kipu autodega kesklinna ummistama. «Juhid peaksid üksteise suhtes ikka mõistvad olema,» sõnas ta.

Otsuseks andsid põhjust ettevõtjad, kes pöördusid hiljuti linnavalitsuse poole palvega lõpetada jõulude ja aastavahetuse ajal tasulise parkimise alal trahvimine. Peale selle loodab linn saada aimu sellest, mis võib juhtuda siis, kui kesklinnas parkimine kunagi täiesti vabaks lasta.

«Me tuleme hiljem selle teema juurde tagasi ja asi võib jõuda ka selleni, et ühel hetkel parkimise eest enam raha ei küsita,» selgitas linnapea. «Tuleb muidugi tunnistada, et praegune trahvivaba aeg on liiga lühike, et selle järgi saaks põhjapanevaid järeldusi teha. Pealegi pole me seda väga laialt reklaaminud.»

Sagedasi sekeldusi parkimistasu pärast on muu hulgas peetud üheks põhjuseks, miks ärid Viljandi kesklinnast kaubanduskeskustesse kolivad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing