Sirje Niitra • 18. veebruar 2005 kell 13:56

PRIA alustab pindalatoetuste vaiete rahuldamist

Esmaspäeval alustab PRIA pindalatoetuste raames esitatud ja rahuldatud vaiete alusel 13 miljoni krooni toetuse väljamaksmist.

Pindalapõhiste toetuste saamiseks laekus mullu suvel 49 463 taotlust, millest 97% ehk 48 112 taotluse kohta maksis PRIA mullu detsembris põllumeestele üle miljardi krooni toetust. Taotlejatel, kes ei olnud rahul toetuse vähendamise või taotluse rahuldamata jätmise otsusega, oli kuu aja jooksul võimalik see otsus vaidlustada. PRIA-le laekus 366 vaiet, milles taotlejad selgitasid viljavaheldusplaaniga seotud ebatäpsusi, teatasid valesti märgitud põllumassiivide numbritest ja maa kasutaja ning omanike vaheliste vaidluste tulemustest.

PRIA luges põhjendatuks ja rahuldas 210 vaiet ning nende esitajatele määrati ligi 13 miljonit krooni pindalapõhiseid toetusi, mis makstakse välja järgmise nädala jooksul. Toetuste hulgas on ühtne pindalatoetus, täiendavad lisamaksed põllukultuuride ja põllumajandusloomade kasvatamise eest, põllumajanduslik keskkonnatoetus ja vähemsoodsamate piirkondade toetus.

Hetkel kuum