ÄP fototoimetus • 27. september 2005 kell 22:00

Soome Post omandab Taani Combifragti

Soome Post kavatseb omandada Taanis ning oma tütarettevõtete kaudu ka Baltimaades tegutseva 140 miljoni eurose müügikäibega logistikaettevõtte Combi­fragt.

Koostöös praeguste omanikega jätkub ettevõtte äritegevus nagu tavaliselt ning omanikumuutus ei mõjuta ettevõtte töötajaskonda ega igapäevatööd.

Omandamistehing on osa Soome Posti strateegiast, mille kohaselt soovitakse tugevdada oma positsiooni Skandinaavias, Balti riikides ja Venemaal.

Selline koostöö lubab Soome Postil pakkuda oma logistikaklientidele kõiki ülemaailmsete tellimis- ja tarneahelatega seotud teenuseid. Firmaostu teostumine eeldab Eesti, Läti ja Saksamaa konkurentsiametkondade heakskiitu.

Selle sammu tulemusena tekib Põhja-Euroopa logistikaturule uus operaator, kelle eesmärgiks on arendada välja tugevad siseriiklikud transporditeenused, mitmekülgne rahvusvaheline transporditeenus ja komplekssed koostööl põhinevad logistikalahendused.

Combifragt pakub transpordi- ja edastusteenuseid, logistikaalaseid eriteenuseid näiteks alkoholi- ja rõivatootjatele ning laoteenuseid.

Soome Post on Põhja-Euroopa üks juhtivamaid logistikafirmasid, konkureerides teenustega nii Soome koduturul kui ka välismaal. q

Autor: ÄP

Hetkel kuum