ÄP fototoimetus • 7. detsember 2005 kell 22:00

Novembris hinnad veidi langesid

Tarbijahinnaindeksit mõjutasid novembris võrreldes oktoobriga keskmisest enam mootorikütuse odavnemine ning värske köögivilja, jahutoodete ja puuvilja kallinemine.

2004. aasta novembriga võrreldes olid selle aasta novembris tarbekaubad ja teenused keskmiselt 3,9% kallimad. Sealhulgas muutusid kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad 7,1% ja mittereguleeritavad hinnad 2,8%.

?Mootorikütuse eelmisel kuul toimunud märkimisväärne odavnemine lubanuks isegi suuremat inflatsiooninäitaja alanemist, kuid selle vastu töötas toidu kallinemine,? teatas Eesti Pank.

Detsembri esimeste päevade uudised ei luba lähiajal oodata nafta hinna kiiret alanemist. Seetõttu prognoosib Eesti Pank 2005. aasta keskmiseks inflatsiooniks 4,2 protsenti.

Aastases arvestuses aeglustus Eesti inflatsioon oktoobri 4,5 protsendilt 3,9 protsendile novembris.

Eesti inflatsioon ületas eurotsooni inflatsiooni 1,5 protsendipunkti võrra, teatas rahandusministeerium.

Detsembris võib ministeeriumi teatel oodata Eesti inflatsiooni edasist aeglustumist eeldusel, et nafta hinna tõusu ei toimu ning hinnad stabiliseeruvad praegusel tasemel. Samas on jaanuaris oodata inflatsiooni kiirenemist kaugkütte kallinemise tõttu mõnedes piirkondades.

Autor: ÄP

Hetkel kuum