MarkIT ostis enamusosaluse Zebra Infosüsteemides

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 13:11

Baltikumi suurim e-äri MarkIT laiendas rahvusvahelist haaret, omandades Soome ettevõtte E-Kanava ning Eestis tegutseva firma Zebra Infosüsteemid.

MarkIT-i tegevjuhi Andres Agasilla sõnul muutub MarkIT tänu tehingu tulemusel hüppeliselt suurenevale käibele ja ostude mahule hulgimüüjate ja rahvusvaheliste tootjate juures üha olulisemaks ostjaks. ?Seetõttu suureneb järjekordselt meie ettevõtete võimalus pakkuda ka oma klientidele parimat hinda ja teenust,? lisas Agasild.

E-Kanava tegevjuht Mikko Hedman saab ühtlasi MarkIT partneriks ja hakkab tegelema keti laiendamisega Skandinaavias. ?MarkIT ja E-Kanava sarnased ärimudelid annavad meile võimaluse koos laieneda ja viia ellu ühist visiooni,? sõnas Hedman. ?Hindan väga kõrgelt MarkIT-i seniseid kogemusi.? E-Kanava liitmine MarkIT ketiga võimaldab pakkuda lisaks ka e-hanketeenust Baltikumis tegutsevatele Soome ettevõtetele.

Zebra Infosüsteemide AS pakub Eestis IT-toodete e-hanketeenust, IT baas- ja võrguinfrastruktuuri teenindamise täisteenust ja IT lahendusi. Firma sihtklientideks on väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. MarkIT Eesti üksuse ning Zebra käivete liitmisel on grupi käive Eesti korporatiivsel IT-riistvara turul enam kui 130 miljonit krooni.

?Zebra edasiseks eesmärgiks on e-hanketeenuste ja IT-teenuste jõuline pakkumine väikestele ja keskmistele ettevõtetele ning tulevikus ka suund eraisikute turule. Koos MarkIT-ga on meil head võimalused kiiremini areneda ja laieneda,? sõnas ettevõtte tegevjuht Peeter Tamm.

MarkIT ja Zebra jätkavad eraldi firmadena ning Zebra senised omanikud ja juhid jätkavad partneritena vähemusosaluses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing