Savisaar: hinnangu Elioni tegevusele annab järelevalveorganisatsiooni tehtav analüüs

31. jaanuar 2006, 15:09

Majandusminster Edgar Savisaar vastas Eesti telekomiettevõtete avalikule kirjale, et hinnagu Elioni tegevusele annab järelevalveorganisatsiooni kontroll.

Täna saatsid viis Eesti telekomiettevõtet majandus- ja kommunikatsiooniministrile avaliku kirja, milles viitasid vaidlusele seoses sidekanalisatsiooni rendiga Elion Ettevõttete ja alternatiivsete telekommunikatsiooni operaatorite vahel.

Vastuseks avalikule kirjale pöördub minister seadusega paika pandud riiklike järelevalveorganisatsioonide poole ja palub end teavitada nende poolt tehtava analüüsi tulemustest, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Hinnangu andmine Elioni tegevuse seaduslikkusele eeldab kõikide osapoolte väidete kontrollimist - alternatiivoperaatorite väide, et hinnatõus on põhjendamatult kõrge, ja Elioni väide, et hinnatõus lähtub kulude kasvust. Vajalik on kulude ja väljakujunenud konkurentsiolukorra põhjalik analüüs, mis on momendil töös. Eri operaatorite poolt esitatud kaebuste hulk ei kiirenda erapooletu hinnangu andmist, märkis ministeerium.

16. jaanuaril esitas AS Starman kaebused Sideametile ja Konkurentsiametile Elioni rendihindade tõstmise üle viidates vastavalt Elektroonilise side ja Konkurentsiseaduse ja rikkumisele. Ametid on võtnud kaebused menetlusse ja koordineerivad omavahel tegevust. Läinud nädala neljapäeval (26. jaanuar) toimus Sideameti ja Konkurentsiameti esindajate vahel nõupidamine, kus arutati edasist tegevust.

Sideamet ja Konkurentsiamet teevad kaebuste suhtes oma otsused, milles on vajadusel meetmed konkurentsiolukorra säilitamiseks, kasutades selleks ametite ressurssi ja kompetentsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing