Andres Kärssin • 16 veebruar 2006

Prisma keti käive alistas miljardi krooni piiri

Tallinnas nelja hüpermarketiga tegutseva Prisma Peremarketi mullune netokäive kasvas ligi 38% võrra, 1,268 miljardi kroonini, poeketi tegevuskasum oli 39 miljonit krooni.

2004. aastal oli Prisma käive 923 miljonit ning kasum 9 miljonit krooni.

"Tulemused olid meie jaoks väga head," ütles Prisma omanikfirma, Soome SOK Balti piirkonna juht Arttu Laine eile. Tema sõnul kasvas poeketi läbimüük samaväärselt jaeturu 17protsendise kasvuga, lisaks mõjutas mullust käibehüpet ASi Ramare aktsiate ost ETK-lt. Ramare oli Rocca al Mare keskuses asuva Prisma hüpermarketi operaatoriks.

Laine ütles, et kõik neli Prismat lõpetasid eelmise aasta kasumiga. Ta ei soovinud täpsustada, milline kauplustest - Sikupilli, Kristiine, Mustamäe või Rocca al Mare - osutus parimaks müügikohaks. Prisma eesmärgiks on olla igas Tallinna linnaosas turuliider super- ja hüpermarketite osas. Prisma peab end oma valdkonna esimeseks tegijaks pealinnas, konkureerides Rimiga.

"Kui me avame Tallinnas veel ühe poe Lasnamäel, siis oleme selgelt suurimad, kui Rimi poode juurde ei tee, " tõdes Laine. Tänavu septembris peaks plaanide kohaselt valmis saama Mustakivi tee ääres asuv Prisma viies kauplus, ehitustööd on alanud.

Rimi Eesti Foodi tegevjuht Ruth Laatre ütles, et Rimi hüper- ja supermarketite mullune netokäive pealinnas oli kokku 1,85 miljardit krooni. "Ainult hüpermarketitel oli ka kokku rohkem kui Prismal," lisas ta.

Lisaks uue kaupluse rajamisele saab Rocca al Mare Prisma suuremaks ehitada. "Eks me aruta seda asja," märkis Laine. Tema sõnul on seal piirkonnas Prisma ja Rimi hüpermarketi vahel märgatav konkurents.

Rimi omakorda plaanib Haabersti Rimi märstist kuni suveni sulgeda, et kauplust väiksemaks teha. Hüpermarketi kõrvale tuleb tegutsema kodukaupade müüja JYSK.

Laatre sõnul viiakse endised Kesko Citymarketid Rimi kontseptsiooniga vastavusse. "Ülemiste Rimi on see, millised need kauplused välja näeks. Haabersti on esimene, mis läheb ümberehitusele," selgitas ta, viidates samuti tööstuskauba valiku laienemisele, mille JYSK kaasa toob.

Prisma Peremarketi, Kommest Auto ja Viru hotelli omaniku SOK Balti üksuste mullune käive oli üle 3,1 miljardi krooni.

Hetkel kuum