Keila vald pöördus rahandusministeeriumi vastu kohtusse

27. veebruar 2006, 16:07

Keila vald vaidlustas kohtus rahandusministri käskkirja, millega nõutakse vallalt tagasi sotsiaalkeskuse rekonstrueerimiseks kasutatud ligi miljonit krooni.

ETV24 teatas, et rahandusminister Aivar Sõerd andis möödunud aastal 24. oktoobril välja käskkirja, millega tehakse Keila vallavalitsusele ettekirjutus tagastada talle erastamisagentuuri otsusega eraldatud 910 000 krooni valitsuse omandireformi reservfondi.

Rahandusminister on seisukohal, et Keila vallavalitsus ei kasutanud summat munitsipaalomandisse antud kaitseministeeriumi Laoküla kahe elamu ja laohoone remondiks. Nimelt kasutas Keila vald selle raha Karjaküla Sotsiaalkeskuse rekonstrueerimiseks.

'Keila Vallavalitsus on seisukohal, et vaidlustatud Rahandusministri käskkiri on ebaseaduslik ning põhjendamatu,' ütles ETV24-le Keila vallavanem Kadri Kreisman.

'Lisaks formaaljuriidilistele põhjendustele rõhutame, et Karjaküla Sotsiaalkeskuse rajamisest teavitati nii erastamisagentuuri kui teisi riigi esindajaid ning et investeeringu paigutamine Karjaküla Sotsiaalkeskusesse oli oluliselt otstarbekam kui täielikult amortiseerunud Laoküla ehitistesse,' märkis vallavanem.

Kreismani sõnul on sotsiaalkeskus tänaseks hästi toimiv ning kogu regioonile kvaliteetset teenust osutav asutus, ilma milleta oleks vallal sotsiaalhoolekande tagamine oluliselt raskem.

'Summa otstarbekas kasutamine efektiivselt toimiva sotsiaalkeskuse rajamiseks teenib ilmselgelt rohkem avalikkuse huve, kui selle aastaid hiljem väljanõudmine ligikaudu 43 miljoni kroonise aastaeelarvega omavalitsuselt, kus aastas kulub sotsiaalhoolekandele ligi 3,6 miljonit krooni,' kinnitas Kreisman.

Esimene kohtuistung valla ja ministeeriumi vaidluses toimub sel neljapäeval.

Antud rahakasutamisega seoses on kuriteos kahtlustatavaks tunnistatud Keila endine vallavanem Tiit Mae.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing