Pavel teenib tantsimisega taskuraha

Triin Rebane 04. august 2006, 00:00

Kevadel Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi 11. klassi lõpetanud Pavel saab vanematelt iga kuu 800 krooni taskuraha, mis kulub peamiselt meelelahutusele. Meelelahutuseks on talle tüdrukuga kinos käimine, kohvikus istumine või ujumas käimine. Ka diskodel meeldib tal käia.

18aastane Pavel eelistab kaardi asemel maksta sularahas, sest sularaha taskus olevat mugavam kui pangakaart. Nii saab ostude eest tasuda absoluutselt kõikjal ning pole ka ettemääratud päevalimiiti.

Lisaks meelelahutusele kulub raha ka söögile-joogile. Peamiselt ostab Pavel trenni kaasa juua ning näkse. Küllaltki palju kulub raha ka riietele. Umbes 400 krooni kuus kulub trendikate T-särkide ostmisele.

Lisataskuraha teenib Pavel tantsides. Tal on oma tantsutrupp, kes õpetab noortele breiki ja hip-hoppi. Trupp käib ka võistlustel. Treeneriametiga teenib noormees 400 krooni kuus. Ülejäänud trupi teenitud rahast kulub võistlusriiete ostmisele.

Transpordi ja koolisöögi eest ei pea Pavel oma taskurahast maksma. Selleks annavad lisaraha vanemad.

Pavel peab end suureks laristajaks, kuid tunneb, et mida vanemaks saab, seda rohkem hakkab ta ka hindasid jälgima. Kauplustes jälgib ta ka suuri allahindlusi, siis ostab ta asju parema meelega ja rohkem kui muidu.

Tema enda sõnul saab siis osta kalleid asju odava hinnaga. "Asju, mida muidu ei ostaks," selgitab ta.

Lisaks igakuisele taskurahale on Pavelil võimalus hea õppeedukusega teenida rahalist preemiat. Kui ta lõpetab klassi neljade-viitega, saab ta heade tulemuste eest vanematelt 5000 krooni. "Raha kulub elamisele," ütleb poiss lõbusalt. "Ostan igasuguseid vajalikke asju nagu telefon, MP3-mängija, riided ja muu selline." Pavel raha kõrvale ei pane, sest alati kulub kõik ära.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing