Ansip: võõrtööjõu sissetoomise poliitika vajab rahulikku ülevaatamist

Airi Ilisson 08. september 2006, 15:45

Peaminister Andrus Ansipi hinnangul puudub praegu Eestil põhjus võõrtööjõu sissetoomise poliitikat oluliselt muuta.

Tänases Äripäevas kirjutab Skype"i operatsioonide juht Sten Tamkivi, et luua Eestis tuleks luua konkreetne tööturisti viisa, millega saaks ennast arvele võtta vaid tipp-professionaalid, kõrgelt haritud ja kogemusega spetsialistid.

„Kindlasti ei tohiks minna seda teed, et hakkame võõrtööjõust rääkides ühte või mõnda majandusvaldkonda eelistama. Lähtuda tuleb konkreetsest vajadusest. Seetõttu puudub praegu põhjus Eesti võõrtööjõu sissetoomise poliitikat oluliselt muuta,” hindas peaminister.

'Odava tööjõu sissetoomine aitab majanduskasvu säilitada vaid lühiajaliselt, kuid lõpuks osutub see tupikteeks. Väikesed kulud tööjõule lükkavad edasi ettevõtete investeeringud tehnoloogiasse ja tootearendusse. Eestile sobivaks lahenduseks on tootlikkuse jätkuv tõstmine, tööga hõivatute osakaalu suurendamine ja veelgi kaugemat perspektiivi silmas pidades ka loomuliku iibe soodustamine,” sõnas ta.

Ansipi hinnangul saab ja tuleb lihtsustada võõrtöötajate riiki lubamise protseduure, et ettevõtted saaks tekkivale tööjõuvajadusele paindlikumalt reageerida. „Reeglite ülevaatamisega valitsus hetkel ka tegeleb ning majandus- ja kommunikatsiooniminister on saanud ülesandeks tuua sellekohased ettepanekud jaanuaris ministritele arutamiseks,” sõnas Ansip.

„Maailmas on mitmeid näiteid, kus väljapakutud tööturisti viisade süsteem toimib. Kindlasti analüüsib töögrupp ka selle idee võimalikku rakendamist Eestis,' lisas peaminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing