Annus: meedia ei tunne oma jõudu

13. oktoober 2006, 07:44

Toomas Annus räägib, et Eestis on väga
raske leida Eesti kapitalil põhineva ettevõtte tippjuhti, kes meediaga meelsasti
suhtleks. Põhjuseks on ühepoolne mudaloopimine, kuni inimene on põlvili.

Härra Annus, aga äkki olete Te meedia suhtes liiga kompromissitu ning tahate väga omanäoliselt seda näha?

Ei, ei seda ma ei usu. Kui oled juba 45aastane, siis, kui kaua sa suudad seda jama kannatada, kui meedia pidevalt pommitab. Ma ei taha olla tegelikult meedias, ma tahan teha vabal ajal sporti, mitte kuuluda Kroonikas figureerijate nimekirja.

Lõpuks oli aga seis ju selline et Teilt kommentaari ei saanud ning isegi ei proovitud enam. See ju muutis kohe suhtumist?

Muutis, kuid mul on palve, ärge siis valetage lehes, kui ei ole saanud kommentaari. Ma toon näite. Merko viimane üldkoosolek. Ma palusin preili Annika Matsonilt, et kui nad avaldavad vale infot, siis avaldagu parandus ka sama suurelt ja samal lehel.

Tollel üldkoosolekul oli see teema, et Äripäev saatis küsimused, mis ei olnud koosoleku punktidega kooskõlas. Ainult üks küsimus oli õigesti esitatud. Ma ei saanud seadust rikkumata vastata küsimustele. Teie panite selle aga suure kella külge.

Millest tuleneb aga tendents, et kõik suurfirmad ajakirjanduse käest peksa saavad?

Eks see ole see pisikene kadeduse uss, mis hakkab murdma. Eriti, kui on Eesti omanik. Hansapank ehk on siin vastupidine näide, sest neil on välisomanikud.

Probleem on ka selles, et ajakirjandus suunab oma pilgu ainult inimesele, mitte tema tööle. Mina olen normaalne inimene ja ei taha, et minu eraelu näiteks Kroonikas paljastatakse. Rohkem võiks ikka rääkida inimeste tööst ja sisust.

Kas ajakirjandusega lõpetasite suhtlemise täielikult või ainult Äripäevaga?

Ma lõpetasin üldse selle ära. Aga teised ei ole ka intervjuusid küsinud. Päevaleht ja Postimees ei ole tõesti ka küsinud minult intervjuud. Põhjus on täna aga teada, miks lõpetasin suhtlemise. Täna teeb Neivelt Venemaal Tederi (kinnisvaraärimees Hillar Teder - toim) panga juures kaks päeva nädalas konsultandi tööd, muidu istub kodus. Äripäev ja Inno Tähismaa tampisid asjatult ühe erakordse mehe pikali. Ma pean Neiveltit erakordseks inimeseks.

Aga miks Te nüüd nõustusite ajakirjandusega suhtlema, ligi 5 aastat hiljem?

Mõtlesin, et äkki on nüüd aeg muutuda ning jälle rääkida.

Aga ma olen siiani seda meelt, et te ajakirjanikena teete inimestele ikka jubedalt haiget. Uskuge mind. Teie võim on meeletu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2006, 07:46
Otsi:

Ava täpsem otsing